800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJižní Tyrolsko - Sextenské Dolomity a Zillertálské Alpy

  • 7denní zájezd s turistikou a denním přejezdem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Po průjezdu rovinatým Dolním Bavorskem se za Mnichovem krajina Horního Bavorska zvlní a na obzoru se objeví Alpy. Po překročení hranic do Tyrolska vede dálnice údolím Innu sevřeným vysokými horami. Pozornost upoutá mohutná pohraniční pevnost Kufstein a výhledy na hlavní město Tyrolska Innsbruck pod hřebenem pohoří Karwendel. Z Innsbrucku se stoupá brennerskou dálnicí až do průsmyku Brenner, z mohutného mostu Europabrücke pohled na ledovce Stubaiských Alp. Z Brenneru klesá dálnice úzkým údolím řeky Eisack stráženým mnoha hrady až k Brixenu, kde se odbočí do údolí Pustertal. Nedaleko Brunecku návštěva unikátních zemních pyramid. Poté odjezd na ubytování v hotelu Post v údolí Antholz, který byl v minulých renovován. Hotel nabízí typickou jihotyrolskou kuchyni a je k dispozici zdarma sauna. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do údolí Gadertal a poté přes St. Vigil až k chatě Pederü (1548 m n.m.) na konci údolí Rautal v přírodním parku Fanes v Dolomitech. Výstup po dobré štěrkové cestě k chatě Fanes (2060 m n.m.) na Kleine Fanesalm s pohádkovou dolomitskou krajinou s jezery a stupňovitými skalami, tzv.parlamentem svišťů. Možnost výstupu do sedla Limo (2159 m n.m.) se stejnojmenným jezírkem. Ze sedla výhled na malá jezera a louky mezi skalami, které dodávají krajině neskutečně pohádkový vzhled. Návrat k autobusu. Při návratu do hotelu prohlídka starobylého Brunecku. Město založil biskup Bruno z Brixenu, po němž se i jmenuje, a je centrem celého údolí Pustertal. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd údolím Höhlensteintal do Schluderbachu. Dále výjezd k jezeru Misurina a horskou silničkou k chatě Auronzo (2320 m n.m.) v přírodním parku Sextenské Dolomity přímo pod jižní stěnou tří vrcholů Drei Zinnen. Přechod kolem kapličky věnované italským horským myslivcům Alpini k chatě Lavaredo. Výstup krásnou dolomitskou krajinou s jezírky do sedla Büllele se zátarasy z 1. světové války. Odpočinek u chaty Büllele (2519 m n.m.) přímo pod vrcholy Elferkofel a Zwölferkofel. Sestup ze sedla a traverzem pod Paternkofelem k chatě Drei Zinnen (2405 m n.m.) s nejkrásnějším pohledem na skalní monument Drei Zinnen. Zpět k chatě Auronzo přes sedlo Patern (2454 m n.m.). Při návratu do hotelu zastávka u nádherného jezera Misurina. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd údolím Tauferer do Rein in Taufers v přírodním parku Riesenferner v Zillertálských Alpách. Cestou krásný pohled na mohutný hrad Taufers impozantně se tyčící na vysoké skále. Za vesničkou v údolí Knuttental končí silnice a zdá se i svět. Výstup na horskou salaš Durra Alm (2096 m n.m.) s možností občerstvení výborným podmáslím. Po odpočinku a občerstvení panoramatická horizontální cesta s výhledy na třítisícovky a ledovce skupiny Rieserferner. Po sestupu k autobusu procházka podél malebných Reinských vodopádů (3 stupně). Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Sextenu v přírodním parku Sextenské Dolomity. Vycházka údolím Fieschleintal s okouzlujícími loukami a modříny. Údolí rámuje cimbuří okolních vrcholů tzv. Sextenských slunečních hodin (Zehnerkofel, Elferkofel, Zwölferkofel a Einserkofel). V době zimního slunovratu ukazují stíny vrcholů na mostě Golserbach mezi obcemi St.Veit a Moos čas. Odjezd k perle dolomitských jezer - Pragser Wildsee v kotli mohutného Seekofelu, vycházka okolo jezera. Prohlídka dolomitského infocentra v Toblachu, které poskytuje nepřeberné množství informací o přírodě Dolomit a historii 1.světové války v Dolomitech. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd k jezeru Antholzer See v přírodním parku Rieserferner, v okolí je známý sportovní areál na biathlonové závody. Cesta okolo jezera a dále výstup do sedla Staller (2052 m n.m.), které je hranicí mezi italskými jižním Tyrolskem a rakouským východním Tyrolskem. Ze sedla výhledy do italského údolí Antholzertal a rakouského údolí Defereggental. Vycházka k jezeru Obersee na rakouské straně. Sestup zpět k Antholzer See a návrat po druhé straně jezera až k hotelu. Odjezd do ČR.

7. den

Návrat ráno.

Počasí

Apulie

17°C Jasno

Benátsko

11°C Jasno

Florencie a okolí

9°C Jasno

Kalábrie

19°C Převážně oblačno

Ligurie

15°C Jasno

Miláno a okolí

8°C Jasno

Řím a okolí

15°C Bouřky

Sardínie

18°C Skoro jasno

Sicílie

21°C Jasno

Toskánsko

9°C Jasno

×