1. Exim.MasterPage.BreadcrumbsWithoutContainer.ListItem
 2. Itálie
 3. Kampánie
 4. Neapol
 5. Termální ostrov Ischia s poznávacími výlety po Neapolském zálivu

Termální ostrov Ischia s poznávacími výlety po Neapolském zálivu

 • Informace k zájezdu
 • Ischia • Capri • Pompeje • Neapol

  1. DEN:Odlet z ČR. Přílet do Neapole, transfer do přístavu a trajekt na ostrov Ischia. Transfer na ubytování. Individuální volno, večeře a nocleh.
  2. DEN:Snídaně, individuální volno, možnost návštěvy největší botanické zahrady La Mortella, která byla vybudována Lady Susanou Walton v roce 1958 jako dárek pro svého muže Sira Williama Waltona. Otevřena veřejnosti byla však až v roce 1991. Můžete také navštívit některý z termálních parků, kterých je na Ischii několik. Léčivá termální voda má blahodárné účinky na zdraví v mnoha oblastech. Vyzkoušejte Poseidonovy zahrady u pláže Citara, Terme Romantica u San´t Angela, Nitrodi v Baranu, Negombo v Lacco Amenu, Parco Castiglione v Casamicciola Terme či některý menší. Ostrov Ischia nabízí také mnoho rozmanitých pláží, památek, kostelů. Nenechte si ujít ani místní autentický trh ve Foriu. A doporučujeme vyzkoušet koupel v přírodní zátoce Sorgeto, kde vyvěrá termální pramen a mísí se s mořskou vodou, je to opravdu unikátní zážitek. Večeře, nocleh.
  3. DEN:Snídaně, dopoledne okružní jízda ostrovem, zastávky na nejkrásnějších místech a vyhlídkách, dozvíte se mnoho zajímavostí o ostrově – uvidíte všechny oblasti ostrova – Ischia, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Forio, Barano a Serrara Fontana. Odpoledne individuální volno. Večeře, nocleh.
  4. DEN:snídaně, celodenní výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, který byl oblíbeným místem již starověkých římských císařů. Vystoupíte v přístavu Marina Grande, navštívíte oblast Anacapri, můžete si fakultativně vyjet lanovkou na nejvyšší vrchol Monte Solaro. Volno k prohlídce ostrova. Návrat na ostrov Ischia, večeře, nocleh.
  5. DEN:Snídaně, individuální volno, návštěva Aragonského hradu – projdeme částí Ischia Ponte až khradu, autobus nezajede přímo k hradu – je zde pěší zóna. Zde pak navštívíme všechna zajímavá místa, např. kostel sv.Immacolaty či pohřebiště klarisek a pokocháme se nádhernými výhledy na Ischia Ponte či okolní ostrovy. Individuální volno. Nocleh.
  6. DEN:Snídaně, celodenní výlet – nejprve návštěva Pompejí,významného města z doby antického Říma, které bylo zničeno při sopečné erupci Vesuvu roku 79 n.l. a je součástí světového dědictví UNESCO od roku 1997.  Prohlídka města Neapol – jedinečné město, který si žije svým specifickým tempem, město, které je známé i tím, že zde vznikla pizza. Uvidíte mnoho krásných míst včetně nákupní třídy Via Roma, kde najdete mnoho obchodů s typickými suvenýry. Návrat na ostrov Ischia.
  7. DEN:Snídaně, individuální volno, večeře a nocleh.
  8. DEN:Snídaně, transfer do přístavu, trajekt a transfer na letiště. Odlet zpět do ČR.

   Změna programu vyhrazena. 

   Po celou dobu pobytu jste ubytováni v jednom hotelu na ostrově Ischia. 

   CENA ZAHRNUJE: 
   leteckou přepravu Praha–Neapol–Praha, letištní taxy a další poplatky, transfer letiště–hotel–letiště, trajekt na ostrov Ischia a zpět, dopravu autobusem nebo minibusem dle programu (okruh ostrovem Ischia, Aragónský hrad) a včetně trajektů (Capri, Neapol/Pompeje,), 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelu ***, 7x polopenze, služby česky mluvícího průvodce.

   CENA NEZAHRNUJE: cestovní a covid pojištění, vstupy, obědy, fakultativní výlety a služby, jiné než uvedené stravování, jízdné místní dopravou, pobytová taxa (povinná úhrada v hotelu), nápoje u večeře

   FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY: jednolůžkový pokoj

   ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Orientační vstupy/služby (jejich výše je orientační a může se měnit)

   Plavba kolem ostrova Capri 21€

   Capri – výjezd lanovkou na Monte Solaro 14€

   Vstup Pompeje 19€

   Sluchátka v Pompejích 2€

   Vstup Aragónský hrad 12€

Fotogalerie

 • Ischia - Sant´Angelo
 • Capri
 • Ischia - Aragónský hrad
 • Ischia - Church of Soccorso
 • Ischia - pláž Negombo
 • Ischia - Sant´Angelo (2)
 • Ischia - Sant´Angelo (3)
 • Ischia - termální bazén
 • Neapol - Vesuv
 • Neapol
 • Pompeje