Vyberte zemi
28.07–27.09.2021

Základní informace o Kambodži

Jaké informace o Kambodži byste měli před vaší dovolenou vědět?

Kambodža se nachází v jihovýchodní Asii a hraničí s Vietnamem, Laosem a Thajskem. Oficiální název země je Království Kambodža neboli Kambodžské království. Rozloha Kambodže je 181 040 km2. Kambodžské břehy omývají vody Thajského zálivu.

Do Kambodže se jezdí především za poznáním největšího chrámového komplexu světa Angkor, na prosluněné pláže Sihanoukville, za zdejší panenskou přírodou i divokými džunglemi.

Jaké informace byste měli vědět o Kambodži?

Angkor
    Angkor Vat, Kambodža

Hlavní město

Hlavním městem Kambodže je Phnompenh na jihu země.

Měna

Měnou v Kambodži je kambodžský riel (KHR).

Jazyk

Úředním jazykem v Kambodži je khmerština. Běžně se využívá také angličtina a francouzština.

Časový posun

Kambodžský čas je oproti českému času posunut o +5 hodin v létě a +6 hodin v zimě.

Cestovní doklady

Pro pobyt na území Kambodže je potřeba cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země a vízum, které lze získat po příletu na všech mezinárodních letištích v Kambodži, elektronicky nebo na kterémkoliv zastupitelském úřadě Kambodžského království v zahraničí. Vízum platí 30 dnů a je možné jeho prodloužení o další měsíc. Před cestou doporučujeme cestovatelům ověření aktuálních informací pro vstup a pobyt na území Kambodže u příslušného zastupitelského úřadu.

Očkování

Očkování do Kambodže není povinně vyžadováno. Pouze pokud přilétáte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika) může být vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu a tetanu. Před cestou do Kambodže je taktéž vhodné konzultovat s odborníky na cestovní medicínu aktuální potřebu antimalarické chemoprofylaxe. Při cestách do odlehlejších oblastí je vhodné taktéž očkování proti vzteklině.

Co by vás mohlo o Kambodži dále zajímat