800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMetropole východu USA a Kanady

  • 15 denní poznávací zájezd
  • Známá místa

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do New Yorku. Po příletu přejezd do Philadelphie, nocleh.

2. den

Návštěva Philadelphie s prohlídkou historického centra města, Federal Hall a Liberty Bell – zvonu, který je pro Američany symbolem svobody. Přejezd do Atlantic City, města nazývaného Las Vegas východu. Ubytování a volno na prohlídku kasin, nocleh.

3. den

Přejezd do Washingtonu D.C., kde navštívíme Arlingtonský hřbitov, památník vietnamské a korejské války a další zajímavosti. Nocleh ve Washingtonu D.C.

4. den

Washington, prohlídka metropole USA. Uvidíme Bílý dům, Kapitol, budovu FBI, památníky prezidenta Washingtona, Lincolna a Roosevelta a také světoznámá muzea obklopující centrum města, tzv. Mall. Nocleh ve Washingtonu D.C.

5. den

Odjezd do Pittsburghu, v němž hrála řada českých hokejistů včetně Jaromíra Jágra. Pittsburgh je také městem úžasné architektury. Kvůli poloze na soutoku dvou řek se mu říká město mostů. Nocleh.

6. den

Přejezd k jezeru Erie, jednomu z pěti Velkých jezer. Podél jezera dojedeme do Buffala. Po ubytování návštěva Niagarských vodopádů se světelným show. Nocleh v Niagara Falls.

7. den

Krátká prohlídka Buffala. Po přesunu k Niagaře nás čeká výlet s vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu vody. Sílu živlu znásobí plavba lodí v blízkosti vodní stěny. Odjezd do Toronta, nocleh.

8. den

Prohlídka Toronta s návštěvou CN Tower a vyhlídky ve výšce 447 metrů. Její skleněné dno dokáže vyvolat pocit děsu a paniky. CN Tower byla donedávna nejvyšší stavbou světa. Odjezd podél jezera Ontario do Ottawy. Nocleh na trase.

9. den

Příjezd do Ottawy, hlavního města Kanady. Prohlídka města a jeho nejatraktivnějších míst – Rideau Canal, budovy parlamentu a dalších pamětihodností. Přejezd do Montrealu ve francouzsky mluvící provincii Québec City, nocleh.

10. den

Prohlídka historické části Montrealu připomínající starou Francii s bazilikou Notre Dame. Návštěva moderního centra s mrakodrapy a vyhlídky nad městem. Odjezd do státu Vermont v USA, nocleh.

11. den

Cesta státem New York s návštěvou Albany. V podvečer příjezd do New Yorku. Volný program, případně večerní návštěva města. Nocleh v New Yorku.

12. den

Prohlídku New Yorku zahájíme plavbou na Libert Islandu se sochou Svobody a Ellis Island s muzeem emigrace. Projdeme jižní Manhattan s Wall Street, Trinity Church, Čínskou a Italskou čtvrť, Soho či TriBeCa. Můžeme rovněž vyjet na vyhlídku mrakodrapu Empire State Building. Nocleh v New Yorku.

13. den

New York, prohlídka oblastí okolo Central Parku, Páté avenue, Times Square. Navštívíme Rockefellerovo centrum či divadelní čtvrť. Večer na rozsvíceném Times Square se nabízí ideální příležitost vstřebat atmosféru města. Nocleh v New Yorku.

14. den

Volno. Odpoledne odlet do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Alberta

6°C Jasno

Britská Kolumbie

7°C Polojasno

Manitoba

20°C Polojasno

Newfoundland

7°C Skoro jasno

Nové Skotsko

9°C Skoro jasno

Nový Brunšvik

6°C Jasno

Ontario

9°C Jasno

ostrov prince Edwarda

7°C Polojasno

Quebec

5°C Jasno

Saskatchewan

9°C Převážně oblačno

×