Kostarika

Okruh Kostarikou s pobytem u moře

  Přidat k oblíbeným

  Poloha a popis

  Program zájezdu

  1. den: Odlet z Prahy (s přestupy) do San José - do hlavního města Kostariky. Transfer do hotelu. Nocleh. 
  2. den: Po snídani odjezd do národního parku Poas, kde budeme obdivovat největší aktivní sopku na světě o průměru 1,6 km a hloubkou 320 metrů. Cestou zpět budeme míjet plantáže cukrové třtiny, kávy či jahod a sledovat i změnu vegetace od horské k deštnému pralesu. Ubytování v San José. Nocleh.
  3. den: Po snídani odjezd do oblasti Arenalu, impozantního a stále činného vulkánu s perfektním kónickým tvarem. Návštěva městečka v Sarchi s možností nákupu místních suvenýrů. Odjezd do termálního komplexu hotelu Paradise Hot Springs Baldi nebo podobného, kde můžete využít nepřeberného množství jezírek s příjemně teplou termální vodou, zasazených do nezapomenutelného prostředí kostarické přírody.  Nocleh.
  4. den: Snídaně, odjezd do oblasti pohoří Tillaran. Přejezd lodí přes impozantní jezero Arenal, největší a nejdůležitější jezero na Kostarice. Odpoledne návštěva přírodní rezervace (vstup v ceně), kde můžete na visutých mostech a lávkách obdivovat tropickou přírodu spolu s nepřeberným množstvím místní fauny, včetně rozmanitých druhů ptactva a motýlů. Nocleh v oblasti Monteverde.
  5. den: Snídaně. Při zpáteční cestě opustíte mlžné pralesy a přejedete do suchých tropických, které jsou charakteristické pro pacifické pobřeží Kostariky. Cestou se vám naskytnou také nádherné panoramatické výhledy na zátoku Nicoya. Ubytování v hotelu Tamarindo Diria nebo podobném v oblasti Guanacaste. Nocleh.
  6.–7. den: Snídaně. Individuální volno, koupání na pláži se zlatavým pískem či možnost fakultativních výletů.
  8. den: Snídaně, transfer na letiště v Libérii a odlet (s přestupy) do Prahy.
  9. den:  Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

  Informace

  Fakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj 15.690,- Kč Informace: Minimální počet pro realizaci zájezdu 12 osob. Na cestu je nutný biometrický pas a registrace ESTA – let do Evropy je trasován přes USA. Cena nezahrnuje: • spropitné (místní personál, průvodce, řidič). K rezervaci měsíc před odletem nutno dodat: datum narození, číslo pasu, platnost pasu(od/dp), státní příslušnost, stát trvalého bydliště.  

  Cena zahrnuje

  leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
  pozemní dopravu autokarem nebo minibusem 
  služby českého /slovenského mluvícího průvodce
  6 noclehů se snídaní v hotelech ****
  vstupy dle programu, pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

  Tipy pro správnou volbu

  oblíbená kombinace poznávacího zájezdu s koupáním u moře
  v programu mj. hlavní meěsto San José, N.P. Poas, jezero Arenal či koupání v oblasti Guanacaste