Budapešť - Wellness a lázeňské pobyty

Nejpopulárnější zájezdy

Nejvýhodnější nabídky

Zájezdy s All Inclusive

Budapešť, hlavní město Maďarska, je velmi bohatá na přírodní horké prameny, což z ní činí oblíbené lázeňské město. Budapešť se pyšní přibližně 30 léčivými lázněmi pomáhajícími při léčbě různých zdravotních obtíží. Lázně v Budapešti jsou pro místní obyvatele však hlavně místem relaxace a odpočinku.

Vyberte si z kompletní nabídky ubytování v Budapešti a navštivte co nejvíce místních vyhlášených lázeňských a wellness komplexů.

Jaké lázně v Budapešti můžete navštívit?

Lázně Széchenyi

Lázně Széchenyi jsou nejznámějšími lázněmi v Budapešti a zároveň největšími léčebnými lázněmi v celé Evropě. Lázně Széchenyi byly postaveny v letech 1909 - 1913 v novobarokním slohu a jsou architektonicky velmi zajímavé. Historicky se dělily na mužskou a ženskou část, což je patrné dodnes, jelikož stavba má dvě téměř totožné zrcadlové části. Lázně disponují vnitřními i vnějšími bazény s termální vodou o různých teplotách. Ve vnitřní části najdete menší bazény, zatímco venku se můžete vykoupat v jednom velkém plaveckém bazénu či ve dvou termálních bazénech. Kromě toho jsou v lázních Széchenyi k dispozici také sauny a parní komory. Termální voda v bazénech pochází ze dvou pramenů a pomáhá s léčbou onemocnění pohybového aparátu a kloubů.

Lázně Gellért

Mezi další velmi známé budapešťské lázně patří lázně Gellért, které jsou součástí stejnojmenného luxusního hotelu. Třináct termálních pramenů, jež napájejí zdejší bazény, působí příznivě především na onemocnění pohybového aparátu, dýchacího ústrojí a gynekologické potíže. V lázních Gellért najdete kromě mnoha bazénů s termální vodou také vířivky, sauny a bazén s vlnobitím. Lázně a hotel Gellért nabízejí kromě relaxace v luxusním prostředí rovněž působivou podívanou na pozoruhodnou architekturu, mozaiky, sochy apod.

Lázně Király

Király patří mezi nejstarší lázně v Budapešti - byly založeny již v 16. století za Osmanské nadvlády a prvky původní osmanské architektury jsou zde stále patrné. Lázním Király se od 19. století, kdy je zakoupila rodina Königů, přezdívá "Královské lázně". Můžete zde relaxovat ve čtyřech termálních bazénech o různých teplotách, jež jsou zásobovány termální vodou z lázní Lukács.

Lázně Lukács

Lázně Lukács jsou napájeny celkem 17 termálními prameny bohatými na vápník, sodík a další látky, které pomáhají s léčbou kloubů a při problémech s páteří. Lázně Lukács byly postaveny na konci 19. století, takže patří k novějším budapešťským lázním. Vykoupete se zde v několika termálních bazénech s různými teplotami, k dispozici jsou také plavecké bazény, sauny a parní komory.

Lázně Rudas

Lázně Rudas byly stejně jako lázně Király vybudovány již za dob osmanské nadvlády. Šest termálních bazénů napájejí prameny bohaté na vápník, hořčík, síru, hydrogenuhličitan a radium, které působí příznivě při léčbě onemocnění pohybového aparátu a kloubů. Kromě termálních bazénů poskytují lázně Rudas také plavecký bazén a wellness. Nejpůsobivějším místem lázní Rudas je hala s bazénem ve tvaru osmiúhelníku, nad kterým se tyčí prosklená kopule o průměru 10 metrů.

Neváhejte a podnikněte s námi výlet do lázní v Budapešti, v nichž si báječně odpočinete a zároveň uděláte něco pro svoje zdraví!