800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy Bornea

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

Poznání nespoutané přírody Bornea a jeho původních obyvatel

Poloha

Den 1: Kota Kinabalu
Přílet do Kota Kinabalu a transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města - navštívíte jeho nejvyšší bod - The Signal Hill, odkud budete mít panoramatický výhled na město, Likas Bay, exteriér budovy Sabah Foundation, buddhistický chrám, státní museum a státní mešita, Nocleh.

Den 2: Kota Kinabalu - Kinabalu National Park - Kota Kinabalu
Po snídani odjezd na celodenní exkurzi do Kinabalu národního parku. Místní průvodce vás vezme na procházku přírodou a také do výstavní haly, kde shlédnete prezentaci NP Kinabalu a Mount Kinabalu. Návrat do hotelu. Nocleh. (V ceně výletu oběd)

Den 3: Kota Kinabalu - Mulu (místní přelet)
Po snídani transfer na letiště a přelet do Mulu. Mulu národní park. Vlastní oběd. Po příjezdu odjezd lodí do ústředí parku a odtud 3 km po vyvýšené prkenné lávce prozkoumáte jeskyně Deer a Lang. Tato zajímavá procházka vás povede rašeliními bažinami džungle. Nocleh. (Večeře zajištěna - v ceně)

Den 4: Mulu - Kuching (místní přelet)
Po snídani pokračujete v prozkoumávání jeskyní parku Mulu, nejprve na člunu pojedete do jeskyně Clearwater, poblíž ní si můžete zaplavat v křišťálově čisté vodě. Dále se vydáte do jeskyně Wind a poté do osady Penan, kde uvidíte životní styl v kmenu původního domorodého obyvatelstva a jeho řemeslnou výrobu. Návrat na letiště Mulu a let přes Miri do Kuchingu. Transfer do hotelu a nocleh. (V ceně: oběd formou balíčku)

Den 5: Kuching
Po snídani prohlídka Kuchingu. Pohled z břehu přes řeku Sarawak na pevnost Fort Margherita, Tua Pek Kong - nejstarší čínský chrám v Kuchingu a Muzeum Sarawaku s reputací nejlepšího muzea v jihovýchodní Asii. Nocleh.
Muzeum Sarawaku je zavřené ve dnech státního svátku.

Den 6: Kuching - Semenggok Orang Utan - Hilton Batang Ai Longhouse Resort
Po snídaní odjezd do rehabilitačního centra orangutanů Semenggok, poté 5hodinová jízda do Batang Ai Dam. Cestou budete míjet rýžová pole, pepřové plantáže, místní vesničky. Zastávka na oběd v městečku Lachau. Po příjezdu do Bang Ai Dam budete převezeni loďkou do resortu, zbytek dne volno a nocleh. (Oběd a večeře v ceně)

Den 7: Hilton Batang Ai Longhouse Resort - Iban Longhouse - Kuching
Po snídani odjezd k nalodění se po řece Lemanak, kde navštívíte obydlí domorodého kmene Iban, kteří žili dřív podél řeky jako lovci a piráti, dnes jsou z nich harmonicky žijící rybáři, zemědělci a lovci v džungli. Tradiční uvítání místních slavnostně oděných dívek s tancem Ngajat. V longhausu máte rovněž zajištěn oběd, při němž se podává tuak, místní víno vyrobené z rýže. Budete si moci vyzkoušet manipulaci s domorodou lovnou foukací zbraní “blow pipe” či být svědky kohoutích zápasů. Odjezd do hotelu v Kuchingu Pullman či do hotelu Damai Beach - doporučujeme při prodloužení pobytu u moře, nocleh. (Zajištěné stravování - snídaně, oběd)

Den 8: Odlet z Bornea
Snídaně, transfer na letiště Kuching a odlet z ostrova Borneo.

popř. Den 8-14: Damai - plážový pobyt
V případě zájmu o prodloužení individuální pobyt v hotelu v oblasti Damai Beach.

Den 15: Odlet z Bornea
Snídaně, transfer na letiště Kuching a odlet z ostrova Borneo.

Poznámky a doporučení:
Kohoutí zápasy jsou tradičním a přátelským zvykem domorodců, ve skutečnosti jsou kohouti v tamní komunitě uctíváni.

Co si vzít s sebou:
Vzhledem k základním podmínkám v Longhousu doporučujeme mít s sebou si vlastní pláštěnku, baterku, osobní toaletní potřeby, lehké oblečení - nejlépe bavlněné, ručník, mýdlo, pantofle s gumovou podrážkou, antimalarika, repelenty, krémy na opalování a lékárničku.

Vzhledem k povaze programu, není vhodné s sebou mít kufr, který je dobré nechat Kuchingu. Pokud byste chtěli přivézt drobné dárky pro obyvatele Longhousu, velmi ocení sušenky, věci lékařské první pomoci, knihy, tužky, pera, vzdělávací hračky a panenky. Nedoporučujeme dávat sladkosti a cigarety.

Stravování

snídaně, 4x oběd (z toho 1x formou balíčku), 1x večeře

Ubytování

Kota Kinabalu - Sabah Oriental Hotel****
Oficiální web: http://sabahoriental.com.my/

Mulu - Royal Mulu Resort **
Oficiální web: http://www.royalmuluresort.com/

Batang Ai - jednoduché ubytování u Longhousu

Kuching - Merdeka Palace Hotel ***+
Oficiální web: http://www.merdekapalace.com/

Kuching (Damai) - Permai Rainforest Resort
Oficiální web: http://www.permairainforest.com/

za příplatek možnost superior varianty ubytování:

Kota Kinabalu - Hotel Promenade ****
Oficiální web: http://www.promenade.com.my/

Mulu - Royal Mulu Resort **
Oficiální web: http://www.royalmuluresort.com/

Longhaus - Batang Ai Longhouse Resort by Hilton ****
Oficiální web: http://www3.hilton.com/en/hotels/malaysia/batang-ai-longhouse-resort-managed-by-hilton-KUCBLTW/index.html

Kuching - Pullman Kuching *****
Oficiální web: http://www.pullmankuching.com/

Kuching (Damai) - Damai Puri Resort ***+
Oficiální web: http://www.damaipuriresort.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Možnosti ubytování

×