Zájezd
Vyberte destinaci
Vyberte dopravu
18.07–17.09.20181 týden
2 dospělí | bez dětí

Marche: Nejlepší dovolená v Itálii

Jestli se o nějakém italském regionu mluví jako o turistickém pokladu, bude to nejspíš region Marche ve střední Itálii. Jedná se sice o oblíbenou turistickou oblast, avšak nikde tu nenarazíte na přeplněné pláže či promenády.

Dovolenou sem jezdí trávit hlavně místní ze severu Itálie. Tento nádherný kus země navzdory svým přednostem dosud uniká pozornosti masové turistiky. Chcete-li poznat celou Itálii, je to ideální místo.

Pláže v kraji Marche, střední Itálie

Proč strávit dovolenou v Marche?

Kouzelné pobřeží kraje Marche lemují převážně písečné pláže. Cyklisté ocení nezapomenutelné výhledy ze silnic a vyznavači turistiky budou přímo nadšeni. Nedaleko Pesara je mírně zvlněná oblast se zelenými pahorky jako dělaná pro túry a kratší procházky, během kterých si naplno užijete půvab zdejších piniových hájů. Líbit se tu bude i milovníkům hor. Region totiž protíná 572 m vysoký horský masiv Conero.

K velkým lákadlům patří také velkolepé krasové jeskyně Frasassi a národní parky Gran Sasso e Monti della Laga a Monti Sibillini, stejně jako další přírodní parky na území Marche. Turisticky velmi zajímavá je také ohromná koncentrace historických i kulturních památek a obrovské množství muzeí a galerií.

Městečko Potenza Picena, Marche, střední Itálie

Pro suchozemce je zajímavé i rozložení zástavby při pobřeží. Místní tu v historii stavěli svá obydlí na vyvýšených místech na dohled od moře, aby mohli obdělávat políčka a chovat hospodářská zvířata. S rozšířením turistiky se pak začalo stavět i v blízkosti pláží. Takže památky a historická centra městeček najdete vždy na kopci.

Kde strávit dovolenou v Marche

Pokud vyrazíte na dovolenou do Marche ve střední Itálii, najdete tu pěkná místa pro dovolenou u moře. Doporučujeme například elegantní lázeňské město Pesaro s řadou památek, jimž vévodí románská katedrála a hrad Rocca Constanza.

 

San Benedetto del Tronto

Oblíbená jsou také letoviska rozesetá podél pobřeží jižně od metropole Ancony. Vyzkoušejte dovolenou například v Marcelli di Numana s řadou památek v historické Numaně, v Potenza Picena nedaleko historického Ascoli Picena či v Lido di Ferno.

Turisticky velmi atraktivní je pak Palmová riviéra na samém jihu kraje Marche. Patří sem Cupra Marittima, kde můžete vidět archeologický park nebo historická perla Grottammare. Za hlavní prázdninové letovisko této oblasti se ovšem považuje Benedetto del Tronto s proslulou palmovou promenádou, podle které dostala název celá oblast. 

Kam dál?

Nezaujala vás Palmová riviéra ani kraj Marche? Vyberte si dovolenou v jiné části Itálie. Nebo si prohlédněte, které pláže v Itálii patří mezi ty nejoblíbenější.