Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
17.01.2018 - 16.02.2018
1 týden

Rady na cestu do Salvadoru

Doklady a víza

Ke vstupu do Salvadoru je potřeba platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu. Při pobytu, který nepřesáhne 90 dnů, není nutné vízum. Přihlašovací povinnost neexistuje.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče mezi ČR a Salvadorem neexistuje. Doporučuje se před cestou uzavřít zdravotní pojištění.

Hlavní město disponuje několika zdravotnickými zařízeními s kvalitní lékařskou péčí a většinou s nepřetržitou pohotovostní službou. Mimo hlavní město je úroveň zdravotnictví značně nízká.

Mezi rizika patří pralesní oblasti, ve kterých jsou tropické nemoci, jako např. malárie či dengue, přenášené komáry. Obecně je doporučováno vyhýbat se místům se stojatou vodou a pít pouze balenou vodu v originálním neporušeném obalu.

Speciální očkování není požadováno, doporučuje se nechat očkovat proti žloutence A + B a proti žluté zimnici.

V Salvadoru v poslední době vzrostla kriminalita, proto je třeba dodržovat zvýšená bezpečnostní opatření. V případě přepadení nevzdorujte, doporučuje se cestovat pouze po hlavních silnicích a jen za denního světla, taxi si objednávat na recepci v hotelu a nenosit u sebe příliš velkou hotovost či nápadité šperky.

Zajímavosti

San Salvador

Hlavní město země, San Salvador, je vynikající výchozí bod pro poznávání Salvadoru. Pozornost poutá množstvím zajímavých míst. K těm nejkrásnějším patří úžasná katedrála Božského Spasitele, antropologické muzeum i obdivuhodná koloniální architektura. Užít si tady můžete i nákupy.

Pláže Salvadoru

Pobřeží Tichého oceánu a jeho pláže jsou jedním z hlavních důvodů, proč se vydat do Salvadoru. Táhnou se v délce 300 km, jsou písečné, překrásné a nebývají přeplněné. Ty nej jsou pláže v oblasti La Libertad a na pobřeží Costa del Sol. Oblíbené jsou pláže Salinitas Metalio, vyhlášené spoustou barů a restaurací. Pláže vyhledávané surfaři pro ideální vlny jsou El Cucoy a El Tamarindo. Krásná pláž Playa Los Cóbanos v Sonsonate, je obklopená útesem, a okouzlí potápěče i milovníky šnorchlování.

Krása národních parků

Národní parky Parque Nacional El Imposible a Parque Nacional Cerro Verde, ukrývající nebývalé množství druhů květin, stromů a několik endemitů jsou nádherným zážitkem plným krásných výhledů a scenérií. Neméně zajímavým místem jsou jeskyně Cueva El Jarro, Cueva De Los Mudos a Cueva Alta. Za návštěvu jistě stojí také jezero Ilopango, které je jednou z největších zásobáren vody v El Salvadoru. Fyzicky zdatní jedinci se mohou pokusit zdolat vulkán Izalco, nejznámější sopku Salvadoru. Leží v národním parku Los Volcanes. Z vrcholu se naskýtá nebývalá podívaná.