800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví

  • 8-denní pobytově-poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy nebo Brna. Transfer na ubytování do hotelu s bazénem (max. 200 metrů od moře).

2. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

3. den

Návštěva Palma de Mallorca. Procházka historickým centrem s gotickou katedrálou ze 13. stol., renesanční městské hradby, parkem Parc del Mar, palác Almudeina a gotická čtvrt. Návštěva vesničky Valldemossa, procházka po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů. Bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár, Frederik Chopin a George Sandová.

4. den

Fakultativně výlet lodí podél jihozápadního pobřeží plného zátok a skalnatých výběžků k ostrovu Sa Dragonera. Volno na ostrově a po té pokračování do zátoky Egos na koupání. Malé občerstvení na lodi. Odpoledne volno.

5. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

6. den

Celodenní výlet po přírodních místech severozápadní části ostrova. Klášter Lluc, poutní místo Mallorky, krkolomnou horskou silnicí sjedete na pobřeží do Sa Calobry – rajského místa s nádherným koupáním či procházkami, tunelem vysekaným ve skále i soutěskou, ze které ústi do moře dva horské potoky. Na lodi se dále poplavíte podél pobřeží ostrova do malebného přístavu Port Soller. Po krátké pauze v přístavu, se vydáte vlakem na cestu do Palmy, po cestě budete míjet plantáže s pomerančovníky a mandlovníky a projedete řadou tunelů. Návrat na ubytování.

7. den

Celodenní výlet na severní pobřeží, návštěva trhu ve městě Alcudia, se středověkým jádrem obehnaným dochovanými hradbami. Užijete si atmosféru prodeje domácích zvířat, typických řemeslných výrobků, vonícího čerstvého ovoce a zeleniny. Pokračování přes Port Pollensa k mysu Formentor, k vyhlídce Es Colomer. Z plošiny situované v nadmořské výšce 200 metrů si můžete vychutnat výhled na skalnaté útesy omývané ocelově modrým mořem. Nástup na loď (za příznivého počasí) a plavba do přístavu Port Pollensa, volno ke koupání nebo k procházkám. Návrat na ubytování.

8. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy nebo Brna.

Počasí

Mallorca

18°C Skoro jasno

×