Základní informace o Tunisku

Tunisko se nachází v severní Africe. Oficiální název země je Tuniská republika. Tuniské břehy omývá ze severovýchodu a severu Středozemní moře. Tunisko je turisticky velmi atraktivní zemí, která se pyšní mnoha krásnými písčitými plážemi, bohatou historií, zajímavou arabskou kulturou, tradicemi, vyhlášenými golfovými hřišti i možnostmi výletů do pouště. Tunisko je navíc poměrně levnou zemí, do které se dostanete již zhruba za 3 hodiny letu. Vydejte se s námi do Tuniska!

Co byste měli vědět o Tunisku?

Hlavní městoVelbloud

Hlavním městem Tuniska je Tunis, který leží na severu země.

Měna

Tuniskou měnou je tuniský dinár.

Jazyk

Úředním jazykem v Tunisku je arabština.

Časový posun

V Tunisku se čas celý rok nemění. V zimě je zde stejný čas jako v ČR, zatímco v létě je v Tunisku o 1 hodinu méně.

Vstupní formality

Pro vstup do Tuniska je vyžadován platný cestovní pas. Pokud doba pobytu v zemi nepřekročí 90 dnů, není vízum do Tuniska potřebné. Ubytovací zařízení má povinnost zajistit přihlášení každého turisty na policii do 3 dnů po příjezdu do země. Při opuštění Tuniska se hradí výstupní poplatek, který zpravidla bývá zahrnut v ceně zájezdu. 

Očkování

Žádné očkování do Tuniska není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Zdravotní a bezpečnostní situace

Do Tuniska je nezbytné cestovat se zdravotním pojištěním do zahraničí. Tunisko disponuje státními i soukromými zdravotnickými zařízeními a lékařský personál je na dobré profesionální úrovni. V případě nutnosti se doporučuje obrátit na ubytovací zařízení, které zajistí lékařskou pomoc. Většina hotelů má své smluvní lékaře.

V Tunisku je relativně nízká kriminalita, okrádání nebo napadení turistů je velmi vzácné.

V Tunisku je zakázáno fotografovat či natáčet vládní, policejní a vojenské objekty, nádraží, letiště, budovy označené tuniskou vlajkou, mosty, důležité komunikační body, uniformované osoby včetně policejních hlídek a židovské objekty. V žádném případě nefotografujte osoby, které se modlí.

Co by vás mohlo zajímat