800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Istanbul: jedno město na dvou kontinentech

Istanbul: jedno město na dvou kontinentech

Legendární metropole, která postupně nesla jména Byzantion, Nový Řím, Konstantinopol a posléze Istanbul spojuje po staletí dva kontinenty a je jedním z nejdéle kontinuálně obydlených měst světa. Díky dlouhé a pestré historii hýří antickými, byzantskými, perskými i tureckými památkami. Poznejte atmosféru kulturní pestrosti na vlastní oči a vydejte se s námi do Istanbulu.

Mix chutí a vůní západního světa a Orientu

V Istanbulu se prolíná svět Západu se světem Orientu, a vedle minaretů se tak tyčí moderní skleněné výškové budovy. Na ulici uvidíte tradiční šátky a závoje i poslední evropskou a americkou módu. Jezdí zde historické tramvaje i moderní metro a v rušném přístavu kotví bosporské trajekty i zaoceánské lodě. Nelze vyjmenovat všechny pozoruhodnosti, ale určitě byste si neměli nechat ujít prohlídku Starého města Stambul s historickou čtvrtí Sultanahmet a kostelem Haghia Sofia.

Istanbul je místo čajoven, minaretů a nekonečné zábavy

Chcete-li v Istanbulu zažít něco opravdu nezapomenutelného, vydejte se na Misir Carsisi (Egyptský bazar nebo Trh s kořením). Jedná se o nepřehledné rušné tržiště na dohled trajektového přístavu. Je zavalené zejména pytli s kořením a dominují mu dvě mešity: Yemi Cami (Nová mešita) a Rüstem Pasa Cami (mešita Rüstem paši), považovaná za nejkrásnější v Istanbulu. Capali Carsi neboli Velký bazar je bludiště 65 uliček, 18 náměstíček s fontánami a 4000 obchůdků. Nakoupí tady i zapřisáhlý odpůrce jakýchkoli nákupů. Předem počítejte s tím, že se tu ztratíte. Nezpanikařte však a užijte si atmosféru místa.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný zájezd.

Doporučujeme Vám tyto možnosti:

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Jsme připraveni Vám poradit a pomoci.

Telefon: 800 22 88 33
E-mail: eTravel@eTravel.cz
Skype: eTravel.cz

×