Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Rady na cestu do Argentiny

Doklady a víza

Čeští občané mohou vycestovat do Argentiny na základě cestovního pasu ČR s platností nejméně 6 měsíců po návratu.

Dne 2. 1. 2000 vstoupila v platnost Dohoda o zrušení vízové povinnosti mezi Českou republikou a Argentinou. Vízum je vyžadováno pouze v případě cesty do země za účelem výdělečné činnosti a studia.

Při výjezdu ze země se hradí tzv. letištní poplatek, který může být zahrnut v ceně letenky.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Nemocniční a lékařské služby jsou v Argentině na velmi dobré úrovni. Většina léků je běžně dostupná v lékárně bez lékařského předpisu.

Doporučuje se sjednání vhodného cestovního připojištění. Pokud je turista pojištěn, může využít smluvního zdravotnického zařízení za podmínek uvedených v pojistné smlouvě.

Platební karty ani šeky nejsou akceptovány, platí se v hotovosti. Za úhradu lze použít i soukromá zdravotnická zařízení.

Pro cesty do Argentiny není stanoveno žádné povinné očkování. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A + B, břišnímu tyfu, tetanu, záškrtu, vzteklině, choleře nebo meningitidě.

Argentina patří v rámci Latinské Ameriky k bezpečnějším zemím, přesto je zde stupeň kriminality vyšší než v Evropě.

Nedoporučuje se navštěvovat chudinské čtvrti a odlehlá místa. Není vhodné nosit větší částky peněz, šperky a je nutné střežit své osobní věci.

Zajímavosti

Buenos Aires

Ohnivé srdce a duše Argentiny je vzrušující metropolí, která nabízí k vidění neuvěřitelné věci. V době své slávy nejkrásnější město Jižní Ameriky ukrývá prezidentský palác Casa Rosada, proslavený muzikálem Evita. V Buenos Aires čekají fantastická muzea, živé bary, exotické butiky a překrásné kamenné uličky. Ve městě sídlí jedna z nejlepších světových oper, Teatro Colon. Na místě zvaném La Recoleta odpočívají významné osobnosti Argentiny, včetně Juana Peróna.

Iguazu Falls

Vodopády Iguazu, argentinský div a jedno z nejpůsobivějších míst na světě. Síla, mohutnost a hluk vody padající z výšky je ohromující. Iguazu Falls představují největší systém vodopádů na světě. Okolo vede turistická stezka s řadou vyhlídkových míst a speciálních lávek. Nedaleko vodopádů se nachází známý Ptačí park s velkým množstvím druhů papoušků a ptáků, pro něž je typickým domovem deštný prales.

Národní park Los Glaciares

Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů Argentiny jsou ledovce v Patagonii. Jihopatagonské ledovcové pole je největší zásobárnou vody na světě. Každé 3 roky se v tomto národním parku s ledovcovou krajinnou odehrává jedno z nejpozoruhodnějších přírodních divadel na světě - lámání ledovců. Pracující ledovec lze bezpečně pozorovat a fotografovat z několika vyhlídkových plošin.

Dobrodružství na plážích

Na jihu Argentiny se nachází Pampas, místo proslulých pláží s neuvěřitelnými scenériemi. Úžasnou atmosféru nočního života slibuje Mar de Plata, přímořské letovisko plné zábavy, vodních sportů a prvotřídních koktejlů. Kdo dojede až k poloostrovu Valdez, naskytne se mu možnost pozorovat velryby, rypouše sloní či lachtany.