Vyberte zemi
01.08–01.10.2021

Rady na cestu na Barbados

Doklady a víza

Čeští turisté při cestě na Barbados nepřesahující 28 dní nepotřebují vízum, stačí pouze pas s minimální platností 6 měsíců po návratu.

Při pasové kontrole je nutné předložit zpáteční letenku. Při letu s přestupem v USA je požadováno americké vízum.

Při odletu z Barbadosu se hradí odletová taxa (cca 25 BDd).

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče na Barbadosu je velice kvalitní, ovšem drahá. Veškerá ošetření a vyšetření se platí hotově, proto je doporučováno uzavřít před dovolenou cestovní pojištění.

V hlavním městě Bridgetown je největší nemocnice na ostrově The Queen Elizabeth Hospital, po celém ostrově se nachází spousty menších klinik.

Rizikem je možnost nákazy nemoci dengue, přenášené komáry. Nejlepší ochranou je silný repelent.

Očkování není povinné, pouze doporučené, a to proti hepatitidě typu A a břišnímu tyfu.

Ostrov Barbados je poměrně bezpečná země, doporučuje se však vyhýbat v noci plážím a neosvětleným místům. V žádném případě nenechávejte cenné věci v automobilu nebo na pláži.

Velice tvrdě je na Barbadosu trestáno držení či konzumace drog, hrozí až mnohaleté vězení.

Zajímavosti

Barbados Wildlife Reserve

Přírodní rezervace Barbados Wildlife Reserve kromě překrásné přírody nabízí možnost setkat se osobně s mnoha jedinečnými druhy zvířat. V mahagonovém lese rezervace lze zahlédnout místní opičky Green Monkeys, želvy, kajmany, pelikány. Dalším úžasným místem s krásnou florou a faunou je Flower Forrest. Na území bývalé plantáže, 20 km severovýchodně od hlavního města, žijí různé druhy ptactva, opičky a rostliny, které se vyskytují jen na Barbadosu.

St. Lawrence

Městečko nacházející se na jihozápadním pobřeží Barbadosu, cca 15 km od hlavního města Bridgetown, láká turisty svým jemným bílým pískem a odpočinkem na pláži Dover Beach, kde je možnost koupání v křišťálově modrém moři. St. Lawrence je městem bílých pláží. Kousek od tohoto městečka se nachází letoviska Hastings a Worthing, známá ukázkami výroby předmětů tradičních místních řemesel.

Harrison’s Cave

Jeden ze sedmi zázraků na tomto ostrově, jeskyně Harrison´s Cave, byly objeveny v 18. století, ale prozkoumány až v roce 1970. Jedinečná síť jeskyní a podzemních říček, které vytváří vodopády. Jeskyně lze projet malým vláčkem, který projíždí atraktivními místy jako například veliká jeskyně Great Hall s nádhernými kaskádovitými jezírky či veliký podzemní vodopád padající do hlubokého jezírka. Prohlídka nabízí unikátní podívanou do nádherných místech, které jeskyně skrývají.

Windsurfing jako na Havaji

Odborníci tvrdí, že windsurfing na Barbadosu je stejně dobrý jako na Havaji. Přitahuje sem surfaře až z dalekého Finska, Argentiny a Japonska. Silver Sands je hodnoceno jako nejlepší místo pro windsurfing v Karibiku pro pokročilé.