Vyberte zemi
01.08–01.10.2021

Rady na cestu do Belgie

Víza

Pro pobyt v Belgii je vyžadován platný cestovní pas nebo občanský průkaz, bez nutnosti víza. Občané ČR v případě ubytování mimo veřejná ubytovací zařízení musí do 8 pracovních dnů splnit přihlašovací povinnost.

Zdravotní péče

Občané ČR mají po předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči na účet své české zdravotní pojišťovny. V případě platby za lékařskou péči si uschovejte všechna potvrzení pro pozdější proplacení. Před cestou doporučujeme sjednat zdravotní připojištění pro cesty a pobyt.

Zajímavosti

Brusel – hlavní město Evropy

Skvostná metropole mnoha tváří je hlavním městem Belgie a Evropské unie. Brusel uchvacuje svou otevřeností a zvláštní krásou a zdejší Velké náměstí patří k nejkrásnějším náměstím světa. Brusel ale okouzluje i dalšími místy. Kostely, paláce a parky, muzea se světově proslulými sbírkami, královský palác nebo honosné nákupní třídy, to vše tvoří nepopsatelnou atmosféru tohoto elegantního města. Symboly Bruselu, socha Mannekin Pis a slavné Atomium, stejně jako čtvrť Sablon s vyhlášenými restauracemi nebo Bruselský park přitahují pozornost. Obohaťte své zážitky o návštěvu Bruselu. Stojí za to.

Antverpy

Druhé největší město Belgie dýchá posvátnou atmosférou umění, bohatství a elegance. Antverpy, přezdívané město módy, prosluly malířstvím, námořním obchodem a zpracováním diamantů. Dominantou města je gotická katedrála Onze-Lieve-Vrouwkathedraal na nábřeží řeky Šeldy, pozornost si zaslouží historické centrum, malebné námořní muzeum v Het Steen či Muzeum diamantů. Antverpy okouzlují krásou cechovních domů, útulnými hospůdkami na náměstí Grote Markt i dlouhými bulváry. Nenechte si ujít výjimečné místo, kde objevíte pozůstatky kupecké nádhery ve Flandrech.

Bruggy

Půvabná středověká obchodní metropole Flander se vyznačuje historickým centrem protkaným vodními kanály. Snad právě proto se jí přezdívá Benátky severu. Zavítejte do úzkých uliček a útulných restaurací nebo vyzkoušejte plavbu po kanále a budete se cítit jako v pohádce. Ujít si nenechte výhled z věže Belfort na náměstí a pěší procházky městem, při nichž objevíte pravé kouzlo a lesk Bruggy. Nezapomeňte vyzkoušet zdejší pivo, pralinky a lanýže.