Vyberte zemi
01.08–01.10.2021

Rady na cestu do Bonaire

Doklady a víza

Pro vstup do země postačí občanům ČR cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a zpáteční letenka. Maximální doba pobytu je 14 dní, prodloužení je však možné.

Pokud jste v posledních šesti měsících před návštěvou Bonaire pobývali v některé ze zemí postižené žlutou horečkou, bude po Vás požadován při vstupu na Bonaire doklad o očkování proti této nemoci.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče na ostrově je zajištěna, závažnější poranění a onemocněních se řeší transportem do San Franciska. Zde se nachází také dekompresní komora.

Pro cestu na Bonaire není nutné speciální očkování. Doporučeno je očkování proti hepatitidě typu B a tuberkulóze.

Bezpečnostní rizika na Bonaire nejsou, doporučuje se věnovat pozornost svým osobním věcem a nenechávat je bez dozoru.

Z nemocí je potřeba dávat pozor především na žlutou horečku, úpal a dehydrataci.

Zajímavosti

Ráj potápěčů

Bonaire má pověst nejlepší potápěčské lokality světa. Místní obyvatelé zde vyhlásili jeden z prvních podmořských parků Karibiku, čímž ocenili význam krásy zdejšího podmořského světa, kde je možno obdivovat cca 55 druhů korálů a 370 druhů ryb. I šnorchlování umožňuje v pár metrech vidět želvy, rejnoky nebo dokonce mořské koníky, užívat si krásu mořských tvorů a korálových útesů. Zajímavou zkušeností je noční šnorchlování. Nabídne možnost poznat neustále se měnící život v oceánu, neboť zatímco některé ryby spí, jiným právě začíná jejich čas.

National Park Washington Slagbaai

Nejstarší park ostrova a jedna z nejnavštěvovanější atrakcí Bonaire, byl založen na území bývalých plantáží. Je místem výskytu vzácných růžových plameňáků, kteří jsou na ostrově chráněni a je nutno od nich udržovat přiměřený odstup. Park je domovem mnoha dalších ohrožených druhů, žijí zde želvy, leguáni, papoušci, je útočištěm oslíků. Součástí parku je muzeum, pojednávající o historii Bonaire. V parku rostou i slavné stromy divi-divi, které proslavily Bonaire.

Muzeum Bonaire

Kdo by se chtěl dozvědět více o místní kultuře a historii, neměl by vynechat Museo Boneriano. První a největší muzeum ostrova se nachází se na Kaya Julio C. vd Ree. Tato 110 let stará budova byla znovuobnovena do své původní krásy a její místnosti dnes slouží jako výstavní galerie, kde jsou vyobrazeny momenty ze života místních obyvatel, mytologie ostrova a života volně žijících živočichů.