1. eTravel.cz
  2. Černá Hora
  3. Základní informace o Černé Hoře

Základní informace o Černé Hoře

Černá Hora se nachází v jihovýchodní Evropě. Z jihu sousedí země s Albánií, z jihovýchodu s Kosovem, ze severovýchodu se Srbskem, ze severu s Bosnou a Hercegovinou a ze severozápadu s Chorvatskem. Oficiální název země je Republika Černá Hora. Černohorské břehy omývá Jaderské moře. Celková rozloha země je 13 812 km2

Černá Hora je turisticky stále atraktivnější zemí, která se pyšní nádherným pobřežím, krásnými plážemi, romantickými horami a přírodou, průzračnými jezery, malebnými městy s pozoruhodnými památkami, výbornou kuchyní i pohostinností místních obyvatel. Navíc jde o poměrně lacinou destinaci. Neváhejte a vydejte se s námi poznat krásy Černé Hory!

Co byste měli vědět o Černé Hoře?

Hlavní městoČerná Hora

Hlavním městem Černé Hory je Podgorica na jihu země.

Měna

V Černé Hoře je měnou euro.

Jazyk

V zemi se mluví černohorštinou. Dále se používají jazyky srbština, bosenština, albánština a chorvatština.

Časový posun

V Černé Hoře je stejný čas jako v ČR.

Vstupní formality

Pro vstup do Černé Hory je nutné mít platný doklad totožnosti. Pro cesty do 30 dnů vám postačí občanský průkaz, pro cesty do 90 dnů budete potřebovat cestovní pas. V případě delšího pobytu je nutné požádat o vízum. V Černé Hoře existuje přihlašovací povinnost, kterou musí splnit každý turista do 24 hodin od vstupu do země. V praxi ji za něj provádí ubytovací zařízení.

Očkování

Žádné očkování do Černé Hory není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Co by vás mohlo zajímat