Vyberte zemi
23.09–22.11.2021

Rady na cestu na Curacao

Doklady a víza

Dokladem potřebným pro vstup na ostrov Curacao je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců a zpáteční letenka.

Pro cestu na Curaçao není vyžadováno vstupní vízum. Maximální délka pobytu je 14 dní, s možností prodloužení na 90 dní. Pokud cestujete s mezipřistáním v USA, je zapotřebí americké vízum.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Na ostrově Curacao nehrozí žádné nebezpečí, není vyžadováno speciální očkování.

Zajímavosti

Willemstad

Hlavní město Willemstad je největším městem Malých Antil. V roce 1997 zařazeno na seznam UNESCO. Je rozděleno na dvě části západní Otrobanda a východní část Punda. Obě jsou propojeny pontonovým mostem, který je znám jako "Swingující stará dáma". Punda, nejstarší část města, okouzluje krásou stylových holandských domů ze 17. a 18. století. Zajímavostí je přístav a "plovoucí trh" - "mercado flotante", na který obchodníci z Venezuely přijíždějí denně s čerstvou zeleninou, ovocem a rybami. Ve městě je k vidění nejstarší bazilika v Karibiku St. Anna Basilica.

Krásy národního parku

Ten koho nebaví jen ležet na plážích a relaxovat, se může vydat do národních parků. Nádherným místem k návštěvě je Christoffel Park s překrásnou faunou a florou plnou exotických květin, kaktusů a divi divi stromů. V blízkosti tohoto parku se nachází Boca Tabla, jedno z nejkrásnějších míst Curacaa. Skalní oblast vytvořená působením mořských vln na severním pobřeží ostrova je domovem 3 druhů mořských želv. Kdo bude mít štěstí, může brzy ráno vidět, jak se zde scházejí. Boca Tabla je součástí Národního parku Shete Boca.

Mořské akvárium

Nejen rodiny s dětmi ocení krásy mořského akvária The Curaçao Sea Aquarium, které se nachází na východě hlavního města Willemstad. Během komentovaného krmení je možno se dozvědět spoustu zajímavostí ze života zdejších zvířat, ale pro odvážlivce je připraveno šnorchlování a potápění spolu s krmením z ruky. Poznáte tak zblízka rejnoky, mořské želvy, žraloky a mnoho dalších tropických ryb.