800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Dánska

od 382 Kč za
Rady na cestu do Dánska

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Kodaň

5 300 000

1:20 h

dánština

dánská koruna DKK, 1 DKK = 100 ore

43 094 km2

Zajímavosti

Hlavní město Kobenhaven

Velký přístav, centrum kultury a vzdělanosti. Kobenhaven uchvacuje krásou královského paláce Amalienborg, zajímavými zámky Christiansborg a Rosenborg nebo radnicí, z jejíž věže je krásný pohled na město. Vyhledávaným místem je rozlehlá pevnost Kastellet, poblíž které na jednom z pobřežních balvanů sedí soška Den lille Havfrue (Malá mořská panna), ikona Kodaně. S městem je neodmyslitelně svázaný také zábavní park Tivoli, který je oblíbeným místem všech, kdo touží po zábavě již od roku 1843.

Nordjylland - Severní Jutsko

Severní Jutsko se pyšní členitým pobřežím s mnoha zálivy, poloostrovy a ostrovy. Nejsevernější mys Grenen je hranicí mezi Severním a Baltským mořem. Na ostrově Mors je největší dánská květinová zahrada a skanzen. Najdete zde také čtvrté největší město Alborg Dánska s jediným dánským zachovalým hradem a zábavním parkem Tivoliland. Na východním pobřeží si užijete četné pláže.

Ostjylland - Východní Jutsko

Překrásné východní Jutsko je oblastí kopců a jezer. Leží zde nejvyšší dánský vrchol Yding Skovhoj (173 m). Východisky do oblasti jsou města Skanderborg a Silkeborg. Za návštěvu stojí i druhé největší dánské město Arhus s katedrálou, skanzenem a Muzeem Vikingů. V Billundu se vyrábí známé stavebnice Lego, je zde zábavní park Legoland.

Legoland

Mezi nejnavštěvovanější místo Dánska patří zcela určitě zábavní park Legoland. Ačkoliv se takovýchto parků nachází v Evropě několik, dánský Legoland je nejstarším a největším ze všech a je jeho rodným domovem. Park je rozdělen do několika tematických částí, všechny atrakce jsou postaveny z milionů kousků stavebnice Lega. Čekají i další atrakce, horské dráhy, kolotoče, restaurace, kavárny i obchody. Zdejší muzeum přibližuje historii Legolandu. Návštěva parku je opravdovým zážitkem a tak ať už s dětmi nebo bez nich, neváhejte!

Doklady a víza

Za účelem turistických cest nepřesahujících 90 dnů je možno cestovat do Dánska bez víza s platným pasem (cestovat pouze na občanský průkaz se nedoporučuje).

U motoristů je nutný řidičský průkaz ČR nebo mezinárodní řidičský průkaz, zelená karta o pojištění pro zahraničí a doklady o vozidle. V případě vypůjčeného vozidla se vyžaduje notářsky ověřené potvrzení o zapůjčení ve světovém jazyce.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Občané ČR mají v Dánsku na základě předložení Evropského zdravotního průkazu nárok na nezbytnou zdravotní péči. Pro cestování se doporučuje uzavřít komerční cestovní zdravotní připojištění.

Dánsko není zemí se zvýšeným rizikem pro cizince a neexistují omezení pro návštěvu tohoto území. Přesto se doporučuje věnovat zvýšenou pozornost svým osobním věcem.

Dánsko - vybrané hotely

HOTEL FERIENPARK SKAERBAEK FERIEBY

HOTEL FERIENPARK SKAERBAEK FERIEBY

Dánsko, Skaerbaek

Cena od: 382 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SKALLERUP SEASIDE RESORT

HOTEL SKALLERUP SEASIDE RESORT

Dánsko, Hjorring

Cena od: 702 Kč

Pro skupinu:

HOTEL CABINN VEJLE

HOTEL CABINN VEJLE

Dánsko, Vejle

Cena od: 2 948 Kč

Pro skupinu:

Perly severu - Stockholm, Oslo a Kodaň

Perly severu - Stockholm, Oslo a Kodaň

Dánsko, Norsko, Švédsko

Cena od: 16 118 Kč

Pro skupinu:

Norské fjordy, Švédsko a Dánsko

Norské fjordy, Švédsko a Dánsko

Dánsko, Norsko, Švédsko

Cena od: 25 947 Kč

Pro skupinu:

Severská království

Severská království

Dánsko, Norsko, Švédsko

Cena od: 36 391 Kč

Pro skupinu: