Vyberte zemi
23.09–22.11.2021

Rady na cestu do Dánska

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Občané ČR mají v Dánsku na základě předložení Evropského zdravotního průkazu nárok na nezbytnou zdravotní péči. Pro cestování se doporučuje uzavřít komerční cestovní zdravotní připojištění.

Dánsko není zemí se zvýšeným rizikem pro cizince a neexistují omezení pro návštěvu tohoto území. Přesto se doporučuje věnovat zvýšenou pozornost svým osobním věcem.

Zajímavosti

Hlavní město Kodaň

Velký přístav, centrum kultury a vzdělanosti, to je Kodaň - město, které uchvacuje krásou královského paláce Amalienborg, zajímavými zámky Christiansborg a Rosenborg nebo radnicí, z jejíž věže je krásný výhled. Vyhledávaným místem je rozlehlá pevnost Kastellet, poblíž které sedí soška Den lille Havfrue (Malá mořská panna) na jednom z pobřežních balvanů, ikona Kodaně. S městem je neodmyslitelně svázaný také zábavní park Tivoli, který je oblíbeným místem všech, kdo touží po zábavě již od roku 1843.

Nordjylland - Severní Jutsko

Severní Jutsko se pyšní členitým pobřežím s mnoha zálivy, poloostrovy a ostrovy. Nejsevernější mys Grenen je hranicí mezi Severním a Baltským mořem. Na ostrově Mors je největší dánská květinová zahrada a skanzen. Najdete zde také čtvrté největší město Alborg Dánska s jediným dánským zachovalým hradem a zábavním parkem Tivoliland. Na východním pobřeží si užijete četné pláže.

Ostjylland - Východní Jutsko

Překrásné východní Jutsko je oblastí kopců a jezer. Leží zde nejvyšší dánský vrchol Yding Skovhoj (173 m). Východisky do oblasti jsou města Skanderborg a Silkeborg. Za návštěvu stojí i druhé největší dánské město Arhus s katedrálou, skanzenem a Muzeem Vikingů. V Billundu se vyrábí známé stavebnice Lego, je zde zábavní park Legoland.

Legoland

Mezi nejnavštěvovanější místo Dánska patří zcela určitě zábavní park Legoland. Ačkoliv se takovýchto parků nachází v Evropě několik, dánský Legoland je nejstarším a největším ze všech a je jeho rodným domovem. Park je rozdělen do několika tematických částí, všechny atrakce jsou postaveny z milionů kousků stavebnice Lega. Čekají i další atrakce, horské dráhy, kolotoče, restaurace, kavárny i obchody. Zdejší muzeum přibližuje historii Legolandu. Návštěva parku je opravdovým zážitkem ať už s dětmi nebo bez nich.