800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Estonska

od 12 190 Kč za
Rady na cestu do Estonska

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Tallin

1 330 000

2:0 h

estonština

Euro

45 226 km²

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Čeští občané budou v Estonsku bezplatně ošetřeni na základě Evropské karty zdravotního pojištění.

Estonsko je relativně bezpečná země. I zde platí nutnost dodržovat základní bezpečnostní opatření (neponechávat věci viditelně ve voze, uschovat peníze a doklady, v nočních hodinách se nepohybovat na podezřelých místech). Ve velkých městech je třeba mít na zřeteli riziko kapesních krádeží.

Víza a doklady

Občan ČR může cestovat do Estonska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. K cestě do Estonska nepotřebují čeští občané vízum.

Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem.

Zajímavosti

Tallinn

Dominanta mezi památkami Estonska. Nejvíce návštěvníků přitahuje středověké centrum, zapsané na seznam UNESCO. Ze starého historického města jsou dodnes patrné původní hradby, které zahrnovaly na 60 obranných věží a více než 20 km zdí. Ve městě můžete obdivovat několik zajímavých kostelů, vyhledávanou památkou je Kadriorg, "Kateřino údolí", čtvrt s barokními paláci, které nechala postavit ruská carevna Kateřina I.

Tartu

Druhé největší město Estonska Tartu, je město studentů, které proslavila největší, nejlepší a jedna z nejstarších univerzit Evropy. Díky množství stromů a zeleně je Tartu také nejzelenějším městem země a na návštěvníky působí velmi uklidňujícím dojmem. Ve městě je k vidění Muzeum historie Estonska či katolická katedrála. Na předměstí najdete zajímavý obchodní dům, jehož součástí je kluziště, kde si můžete zabruslit i v červenci.

Narva

Jedno z nejstarších měst Estonska se nachází na západním břehu řeky Narvy. Nejzajímavějším lákadlem pro turisty je Narva Hermann Castle a pevnost Narva, která stráží vstup do Estonska. Z této pevnosti se naskýtá výhled na úctyhodnou ruskou pevnost Ivangorod.

Pärnu

Malé tradiční město plné dřevěných staveb na břehu řeky Pärnu bylo založeno ve 13. století. Je proslulým místem letní zábavy a krásných pláží a významným mořským přístavem. V letních měsících ožívá množstvím turistů, kterým nabízí úžasnou relaxaci srovnatelnou s destinacemi u Středozemního moře, s malým rozdílem, že se nacházíte u moře Baltského.

Národní parky

Když už budete v Pärnu, vydejte se na východ, do Národního parku Soomaa rahvuspark. Vstupem do parku je vesnička Riisa s působivým kostelem z kamene. Park je protkaný naučnými stezkami, nabízí i možnost stanování. S jedinečnou krajinou nedotčených lesů a rašelinišť, obohacenou o rybářské vesničky a historické zámky se můžete seznámit i v některém z dalších tří národních parků v Estonsku – Lahemaa, Soomaa a Vilsandi.

Estonsko - vybrané hotely

HOTEL VON STACKELBERG TALLINN

HOTEL VON STACKELBERG TALLINN

Estonsko, Harju, Tallinn

Cena od: 12 190 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PALACE TALLINN

HOTEL PALACE TALLINN

Estonsko, Harju, Tallinn

Cena od: 13 190 Kč

Pro skupinu:

HOTEL THE TREE SISTERS

HOTEL THE TREE SISTERS

Estonsko, Harju, Tallinn

Cena od: 14 190 Kč

Pro skupinu:

Tallinn a Helsinky v prodlouženém víkendu

Tallinn a Helsinky v prodlouženém víkendu

Estonsko, Finsko

Cena od: 15 291 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SCHLOSSLE

HOTEL SCHLOSSLE

Estonsko, Harju, Tallinn

Cena od: 15 490 Kč

Pro skupinu:

Pobaltí a Petrohrad (autobusem)

Pobaltí a Petrohrad (autobusem)

Estonsko

Cena od: 15 830 Kč

Pro skupinu:

×