Základní informace o Filipínách

Jaké informace o Filipínách byste měli před vaší dovolenou vědět?

Filipíny jsou ostrovním státem v Tichém oceánu v jihovýchodní Asii. Oficiální název země je Filipínská republika. Celková rozloha Filipín je 300 000 km2. Filipíny se skládají z více než 7 tisíc ostrovů.

Na Filipíny se jezdí na dovolenou především pro nádherné místní pláže a překrásnou přírodu plnou hor s aktivními vulkány, vodopádů, národních parků i rýžových teras.

Jaké informace byste měli vědět o Filipínách?

Rýžové terasy
    Rýžové terasy

Hlavní město

Hlavním městem Filipín je Manila, která leží na jihozápadě ostrova Luzon.

Měna

Filipínskou měnou je filipínské peso (PHP).

Jazyk

Úředním jazykem na Filipínách je filipínština a angličtina.

Časový posun

Filipínský čas je oproti českému času posunut o +6 hodin v létě a +7 hodin v zimě.

Cestovní doklady

Pro vstup na území Filipín vízum není pro pobyty do 30 dnů potřeba. Postačí vám cestovní pas, který bude platný ještě alespoň 6 měsíců po plánovaném opuštění Filipín. Dále po vás může být imigračním úředníkem požadováno prokázat se zpáteční letenkou nebo letenkou do další destinace a dostatečnými finančními prostředky na dobu pobytu.

Očkování

Očkování na Filipíny není povinně vyžadováno. Pouze pokud přilétáte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika) může být vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu a tetanu. Před cestou na Filipíny je taktéž vhodné konzultovat s odborníky na cestovní medicínu aktuální potřebu antimalarické chemoprofylaxe.

Co by vás mohlo o Filipínách dále zajímat