1. eTravel.cz
  2. Guadeloupe
  3. Praktické rady na cestu na Guadeloupe

Rady na cestu na Guadeloupe

Doklady a víza

K cestě na Guadeloupe je vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a zpáteční letenka. U mezipřistání v USA je nutné mít americké vízum.

Občan ČR nemá v rámci turistického pobytu přihlašovací povinnost.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče je na ostrově na dobré úrovni a s běžným ošetřením nebývají problémy. Klinika nebo praktický lékař se nachází v každém větším městě. Ošetření a léky je nutno uhradit v hotovosti, ceny mohou být oproti ČR vyšší.

Zdravotní rizika zde na rozdíl od ostatních tropických oblastí nejsou téměř žádná. Speciální očkování se nevyžaduje. Hrozit mohou střevní potíže, související se změnou mikroflóry v organismu.

Je důležité dodržovat základní hygienické návyky. Doporučuje se pít balenou vodu, ovoce si předem omýt tekoucí vodou.

Kriminalita na Guadeloupe je nízká, bezpečností situace je podobná jako ve Francii.

Doporučuje se dávat si pozor na své osobní věci, vyhýbat se místům, kde se shromažďuje více lidí, v noci se nepohybovat osamoceně, automobily vždy zamykat a parkovat na vyhrazených parkovištích.

Zajímavosti

Národní park Basse Terre

Basse Terre to je panenská příroda s autentickým charakterem a minimálním množstvím turistů. Národní park zahrnuje hustý deštný prales, hučící vodopády a malebnou vysočinu s nejvyšším vrcholem ostrova, činnou sopkou La Soufriére vysokou 1484 m. Ukrývá přes 300 různých druhů stromů, gigantických cenných dřevin, mahagoníků, gumovníků, bambusovníků, či nejvyšší vodopády ostrova Cascadeaux Ecrevisstes. Kdo by rád poznal nádherný přírodní úkaz v podobě sopky Soufriére, musí mít dobrou fyzickou kondicí.

Nejlepší jídlo v Karibiku

Guadeloupe je vyhlášeno vynikající kuchyní, patřící mezi nejlepší v Karibiku. Najdete zde stovky restaurací specializující se na kuchyni francouzskou, kreolskou i mezinárodní. Je téměř nutností vyzkoušet pochoutky v prostředí tropického ráje, v proslavených restauracích nebo si dopřát speciality místních pouličních prodejců. Možnosti jsou bohaté, dopřejte si tedy to nejlepší z Guadeloupe.

Korálové pláže

Pláže na západní straně ostrova Guadeloupe se vyznačují úchvatnými útesy. Tyčí se nad mělkými vodami s fascinujícími korály a pestrým podmořským životem. Křišťálově čisté vody a krása pláží vytváří atraktivní prostředí pro milovníky potápění, šnorchlování i úžasného koupání. Ať už se ale rozhodnete pro pláže na pobřeží Atlantiku nebo zvolíte tmavé písky Basse-Terre, krása Guadeloupe Vás okouzlí natolik, že se budete chtít vrátit.