800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIndie - poznávací zájezd - zlatý trojúhelník s českým průvodcem

  • Týdenní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

odlet z Prahy
Odlet z Prahy pravidelnou linkou s přestupem do Dillí.

2. den

přílet do Indie
Po příletu do indické metropole vás na letišti vyzvedne klimatizovaný mikrobus či auto, což v Indii opravdu každý cestovatel ocení, a zaveze vás do hotelu, kde se ubytujete. Po ubytování v hotelu máte připravený oběd (v ceně zájezdu) v typické, hezky zdobené, indické restauraci, kde je šance poprvé pocítit tu pravou atmosféru, první indické chutě a vůně. Po obědě poprvé zblízka ochutnáte metropoli Dillí. Dnešní den Vás vezmeme např. ke Kutub Mínar, jednomu z největších minaretů na světě. Se svými více než 72 metry je opravdu impozantní. Zpestřením u Kutub Mínar jsou všudypřítomné veverky, za kousek sušenky udělají téměř vše. Po prohlídce se vrátíte zpět do hotelu The Royal Plaza Delhi.

3. den

dominanty Dillí
Po snídani vyrážíte typickými indickými taxíky Ambassador na prohlídku Starého a Nového Dillí, kde na vás bude dýchat historie a kulturní bohatství této charismatické země. Mimo jiné si prohlédnete přes čtyři století starou Červenou pevnost, která je na seznamu UNESCO, největší mešitu v celé Indii Jama Masjid. Zajímavostí je, že se do ní vejde až 20 000 věřících. A samozřejmě během poznávacího zájezdu nemůžete vynechat ani památník samotného Gándího Raj Ghat anebo Lotosový Chrám, který se stal novodobým symbolem této živoucí indické metropole. Odpoledne vyrazíte na cestu do Agry, cestou se však zastavíte na focení u Indické brány a u sídla prezidenta Indie. Po příjezdu do Agry se ubytujete v hotelu Clark Shiraz.

4. den

Taj Mahal – sedmý div světa
Za úsvitu se pojedete podívat ke slavné hrobce postavené z lásky – k Taj Mahalu. Takto brzkou ranní hodinu jsme zvolili především kvůli hře světel a stínů. Je úžasné, jak si paprsky pohrávají na stěnách této překrásné stavby a mění její barvu.
Žádný fotograf nemůže zachytit, jak je Taj Mahal doopravdy impozantní. Po tomto nádherném představení se vrátíte zpět do hotelu na snídani. Po občerstvení a ranní kávě (nebo čaji – v případě, že nechcete čaj s mlékem, musíte číšníka upozornit, zachoval se zde totiž britský způsob pití čaje – s mlékem) si půjdete prohlédnout Pevnost Agra, stavbu z 16. století, která je opravdu dokonalou ukázkou zručností a dovedností mistrů tehdejších dob. Kolem poledne odjezd do Fatehpur Sikrí, dnes opuštěného středověkého města, které dříve bývalo centrem regionu a hlavním městem říše. Zdejší mešita je považována za kopii mešity v Mecce, a to musíte vidět. Sami si uděláte obrázek, zda tomu tak skutečně je. Zároveň jsou z tohoto města, stojícího na pahorku, krásné výhledy do okolní krajiny. Po prohlídce pokračujete do Jaipuru, cestou poznávacího zájezdu vás však čeká ještě jedna zastávka a to v Abhaneri, palácovém komplexu, který je známý díky svým zdem, které jsou posety schody. Po prohlídce této unikátní stavby pokračujete do nedalekého Jaipuru. Po příjezdu se ubytujete v hotelu Country Inn & Suites.

5. den

Jaipur– růžové město a jeho tržiště
Jaipur nebo-li také růžové město je opravdu jedním z nejhezčích měst v celém Rajasthánu.
Růžová barva, na kterou je natřeno, značí pohostinnost a přívětivost. Ráno po snídani se vydáte k pevnosti Fort Amber. Zde vyjedete k pevnosti Amber na hřbetech krásně zdobených slonů s jejich voditeli oblečenými ve zdobených turbanech a sárí. Během výstupu si kromě houpavé chůze můžete vy chutnávat i pěkné výhledy do okolní krajiny. U pevnosti pozor na opice, jakmile necháte chvíli něco bez dozoru, můžete se s tím rozloučit. Po prohlídce Amberu, který pyšně sto jí na skalnatém hřebenu, se vrátíte do města. Cestou zpět si prohlédnete Hawa Mahal, palác, který má přes 950 oken. Počítat je nemusíte. Nabízíme možnost vy chutnat si cestu rikšou spletí křivolakých uliček, kde jsou jedny z nejlepších trhů v celém Rajasthánu. Prodávají se zde krásně barevné látky; zejména šátky a místní sárí stojí za to. Večer je připravená návštěva indického kina s tak typickou atmosférou a shlédnutí bollywoodského filmu. Ubytování v hotelu Country Inn & Suites.

6. den

bohatství a sláva Rajasthánu
Dopoledne si půjdete prohlédnout městský královský palác. Zajímavostí zajisté je, že zde část rodiny stále bydlí. Kromě krásných barevných paláců navštívíte i muzea, kde je shromážděno mnoho artefaktů z Rajasthánu a budete si tak moc udělat obrázek o kulturním a historickém dědictví tohoto jedinečného a úžasného polopouštního regionu. Odtud půjdete do královské observatoře Jantar Mantar, kde jsou k vidění přístroje obřích rozměrů vytvořené z mramoru. Každý z nich má jedinečný účel a funkci pro nauku o hvězdách.
Cílem observatoře bylo splynutí s hvězdami a pochopení jejich pohybů a poselství. Po prohlídce pokračujete do Dillí, kde se ubytujete v hotelu The Galaxy.

7. den

návrat do Prahy
V ranních hodinách vás řidič odveze na letiště a odlétáte pravidelnou linkou zpět do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Margao

26°C Převážně oblačno

Tiruvanantapuram

24°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

×