800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Islandu

od 21 991 Kč za
Rady na cestu do Islandu

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Reykjavík

317 630

6:0 h

islandština

Islandská koruna

103 125 km²

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Pro cestu na Island se doporučuje Evropský průkaz zdravotního pojištění a sjednání cestovního pojištění, které by pokrylo případné další náklady (spoluúčast, repatriace apod.).

Z hlediska bezpečnosti je Island vyspělou zemí, ve které cizincům nehrozí žádná mimořádná nebezpečí.

Víza a doklady

Občan ČR může vycestovat na Island na základě platného cestovního dokladu nebo platného občanského průkazu. Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu.

Pro vstup a pobyt na území Islandu není pro občany ČR požadováno vízum.

Zajímavosti

Reykjavík

Nejsevernější hlavní město světa na Vás dýchne zvláštní atmosférou. Nepatří sice k obvyklým cílům cest na Island, přesto stojí za návštěvu, neboť rozhodně není typickou evropskou metropoli. Obdivovat zde můžete tradiční barevné domky i moderní budovy, dominantou Reykjavíku je kostel Hallgrímskirkja. Milovníkům nočního života doporučujeme návštěvu v létě. V zimě zde zažijete pouhé 4 hodiny slunečního svitu, v létě Vás naopak čekají velmi světlé noci.

Pozorování velryb

Zcela unikátním zážitkem, který Island nabízí je pozorování velryb a ptáků. Za jejich pozorováním se můžete vydat z některého z islandských přístavů. Mezi nejznámější místa odkud na pozorování vyrazit patří Keflavík, Reykjavík či severoislandské město Húsavík. V posledně jmenovaném městě jsou šance spatřit velryby největší. Výprava trvá několik hodin a Vám se naskytne možnost dostat se do bezprostřední blízkosti největších savců na světě.

Gejzíry Islandu

Dalším unikátem Islandu jsou gejzíry. Tento ojedinělý jev uchvacuje a taksi nenechte ujít skvělou možnost vidět je na vlastní oči. Navštivte geotermální oblast Geysir a vodopád Gullfoss, jeden z nejkrásnějších na Islandu. K obdivuhodným místům patří národní parky Islandu Jökulsárgljúfur, Snaefellsness a Skaftafell. Na Islandu najdete také dodnes aktivní sopku Heklu.

Island - vybrané hotely

Islandská pohlednice – letecké víkendy

Islandská pohlednice – letecké víkendy

Island

Cena od: 21 991 Kč

Pro skupinu:

Nejznámější místa Islandu

Nejznámější místa Islandu

Island

Cena od: 42 231 Kč

Pro skupinu:

×