1. eTravel.cz
  2. Island
  3. Rady na cestu na Island

Praktické rady na cestu na Island

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Pro cestu na Island se kromě Evropského průkazu zdravotního pojištění doporučuje sjednání cestovního pojištění, které by pokrylo případné další náklady (spoluúčast, repatriace apod.).

Z hlediska bezpečnosti je Island vyspělou zemí, ve které cizincům nehrozí žádná mimořádná nebezpečí.

Zajímavosti Islandu

Reykjavík

Nejsevernější hlavní město světa na vás dýchne zvláštní atmosférou. Nepatří sice k obvyklým cílům cest na Island, přesto stojí za návštěvu, neboť rozhodně není typickou evropskou metropolí. Obdivovat zde můžete tradiční barevné domky i moderní budovy, dominantou Reykjavíku je kostel Hallgrímskirkja. Milovníkům nočního života doporučujeme návštěvu města v létě. V zimě zde zažijete pouhé 4 hodiny slunečního svitu, v létě vás naopak čekají velmi světlé noci.

Pozorování velryb

Zcela unikátním zážitkem, který Island nabízí, je pozorování velryb. Můžete se za ním vydat do některého z islandských přístavů. Mezi nejznámější místa, odkud na pozorování velryb vyrazit, patří Keflavík, Reykjavík či severoislandské město Húsavík. V posledně jmenovaném městě jsou šance spatřit velryby největší. Výprava lodí trvá několik hodin a naskytne se vám možnost dostat se do bezprostřední blízkosti největších savců na světě.

Gejzíry Islandu

Dalším unikátem Islandu jsou gejzíry. Navštivte geotermální oblast Geysir a vodopád Gullfoss, jeden z nejkrásnějších na Islandu. K obdivuhodným místům patří také národní parky Islandu Jökulsárgljúfur, Snaefellsness a Skaftafell. Na Islandu najdete i dodnes aktivní sopku Heklu.