800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIschia, Pompeje & Vesuv

  • Nejkrásnější části Neapolského zálivu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

Navštivte s námi nejkrásnější části Neapolského zálivu, mezi něž patří svétoznámá sopka Vesuv, římské město Pompeje, zasypané erupcí sopky Vesuv a také snad nejnádhernější italský ostrov - Capri. Celý týden budete moci strávit na okouzlujícím lázeňském ostrově Ischia a navštívit jeho historické města a památky v čele s překrásným Aragonským hradem, místní termální park či přístav Ischia Porto.

1. den

Přílet na letiště v Neapoli, trajekt na ostrov Ischia, ubytování, informační schůzka s delegátem, večeře.

2. den

Půldenní poznávací výlet kolem ostrova Ischia - v ceně zájezdu. Během necelých 6 hodin výletu autobusem se pozná celý ostrov se všemi 6 městy. Časté zastávky na významných místech jako Laco Ameno, Ischia Ponte s výhledy na Aragonský hrad, nejvýše položená místa na ostrově pod vrcholem Monte Epomeo, vesničky Serrara Fontana s možností občerstvení, Ciglio s přenádherným tufovým kostelíčkem Sv. Cira a nejjižnější cíp ostrova, termálně nejaktivnější, s pitoreskní rybářskou vesničkou Sant Angelo. Odpoledne relax v termálním parku Tropical (vstupné €13 na osobu není zahrnuto v ceně).

3. den

Celodenní výlet do Pompejí a na Vesuv - v ceně zájezdu. V časných ranních hodinách odjezd trajektem na pevninu a přesun k archeologickému areálu. Na místě k zakoupení vstupné €11 /do 18ti a nad 65 let zdarma/. Dopolední prohlídka archeologického naleziště Pompejí s odborným výkladem a poznáním nejvýznamějších míst tohoto římského města, zasypaného erupcí Vesuvu v roce 79 n.l. Následně přesun autobusem k úpatí Vesuvu, kde možno zakoupit oběd v restauraci, turistické menu €13. Následně výjezd na Vesuv do kvóty 1.000 m.n.m. Vstup do Národního parku Vesuv /poplatek €10 na osobu/ a vycházka ke kráteru této stále aktivní sopky. Vhodná turistická obuv. Poté přesun do Neapolského přístavu a trajektem zpět na ostrov Ischia

4. den

Aragonský hrad a Ischia Ponte - v ceně zájezdu. Dopoledne strávené u nejstarší památky ostrova Ischia, Aragonskéhu hradu, jehož historie se datuje až k roku 474 př.n.l. Přejezd do historické částy Ischia Ponte, individuelní prohlídka hradu v době trvání cca 2 hodiny /vstupné €10 na osobu nezahrnuto v ceně/. Následně procházka starobylou části města Ischia, bývalou rybářskou vesnicí s možností nákupu suvenýrů a kvalitního italského zboží. V průběhu výletu doprovod českého průvodce. Odpoledne relax v termálním parku Oasi Castiglione (vstupné €18 na osobu není zahrnuto v ceně).

5. den

Odjezd trajektem z Ischie. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Ke konečně ceně zájezdu lze připlatit (nepovinné příplatky):

• volitelné doplňkové služby
• doporučený příplatek za komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdu a nevyužité dovolené

Počasí

Apulie

20°C Jasno

Benátsko

17°C Jasno

Florencie a okolí

23°C Jasno

Kalábrie

22°C Skoro jasno

Ligurie

20°C Skoro jasno

Miláno a okolí

21°C Jasno

Řím a okolí

24°C Jasno

Sardínie

23°C Skoro jasno

Sicílie

22°C Jasno

Toskánsko

23°C Jasno

×