800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Malta, Gozo a Sicílie

Během jednoho týdne budete mít možnost poznat tři zcela rozdílné ostrovy. Ostrov maltézských rytířů Maltu, pohodový maltský ostrov Gozo a italský ostrov Sicílii s největší činnou sopkou v Evropě.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

– odlet z Prahy ve večerních hodinách. Přílet do destinace a následný transfer do hotelu, ubytování.

2. den

VOLNO
– den určený k odpočinku nebo individuálnímu poznávání ostrova.

3. den

VALLETA
– půldenní výlet do hlavního města ostrova Vyplety s pěší procházkou městem. Návštěva archeologického muzea, katedrály sv. Jana, paláce Velmistrů a zahrad Barracca s překrásným výhledem na celý přístav. Volno i na individuální procházku po městě.

4. den

MDINA-RABAT-MOSTA
– celodenní okružní výlet ostrovem. Prohlídka katedrály ve městě Mosta s třetí největší kupolí na světě. Návštěva bývalého hlavního města ostrova Mdiny, známého též jako „mlčící město“. Prohlídka starého města včetně katedrály sv. Pavla, kde je z hradeb překrásný výhled na velkou část ostrova. Ve městě Rabat návštěva katakomb sv. Pavla, kde údajně tento světec žil během svého tříměsíčního pobytu na ostrově. Návštěva megalitických chrámů a jízda k Modré jeskyni – individuální možnost lodního výletu do jeskyně.

5. den

SICÍLIE
– celodenní fakultativní výlet na blízký ostrov Sicílii s největší činnou sopkou v Evropě. Výlet na dominantu celého ostrova, vulkán Etna, který dosahuje výšky cca 1900 m n.m. Tady uvidíte zajímavou krajinu s lávovými útvary. Poté přejezd do Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii. Návrat katamaránem na ostrov Malta.

6. den

PLAVBA LODÍ
- dopoledne volno.

7. den

GOZO
– celodenní výlet na sousední ostrov Gozo – přejezd lodí cca 20 minut. Zde kdysi údajně žila mýtická nymfa Kalypsó. Návštěva komplexu prehistorických chrámů Ggantija a hlavního města ostrova Victorie s jeho citadelou a katedrálou. Dále prohlídka malebných rybářských vesnic v zálivech Marsalforn nebo Xlendi.

8. den

ODLET
- volno do transferu na letiště nebo prodloužení pobytu v destinaci o další týden.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj – 5 400 Kč
- 7 x večeře – 1 680 Kč
- celodenní výlet Sicílie – 3 500 Kč

Počasí

Apulie

20°C Skoro jasno

Benátsko

15°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

22°C Jasno

Kalábrie

24°C Skoro jasno

Ligurie

21°C Skoro jasno

Miláno a okolí

14°C Převážně oblačno

Řím a okolí

23°C Jasno

Sardínie

24°C Polojasno

Sicílie

24°C Jasno

Toskánsko

22°C Jasno

×