Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zájezdy
Letenky
Zadejte rozpočet a nechte se překvapit, kam až se dostanete!
2 dospělí | bez dětí
19.08–18.10.2019
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci
0 zájezdů. Upravte, prosím, parametry hledání

Rady na cestu na Jamajku

Doklady a víza

Při vstupu na Jamajku se občané ČR musí prokázat cestovním pasem s platností minimálně 6 měsíců, jednorázovým vízem s platností maximálně 3 měsíce a zpáteční letenkou. O vízum se žádá na příslušném zastupitelském úřadě, je možné ho však získat i při vstupu do země (letiště, přístavy).

Imigrační orgány mohou kontrolovat, zda máte pro pobyt dostatek prostředků jako hotovost, platební karty atd.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče na dostatečné úrovni je poskytována převážně jen soukromými zařízeními a hradí se hotově. Uzavření kvalitního zdravotního pojištění před cestou je nezbytné.

Ačkoliv každá farnost na Jamajce disponuje vlastním státním zdravotnickým zařízením, vyšší úroveň lze očekávat jen ve významnějších centrech (Kingstown, Montego Bay). Dostupnost záchranné služby je malá, do vzdálenějších oblastí vůbec nedosahuje.

Speciální očkování není požadováno, doporučuje se nechat očkovat proti tyfu a hepatitidě.

Země je celkem bezpečná, doporučuje se ostražitost po setmění, na trzích a místech s větší koncentrací lidí, v problematických čtvrtích a nejvíce v centru Kingstownu a Montego Bay.

Je nutné věnovat zvýšenou pozornost osobním věcem, cennosti uschovat v trezoru, vždy zamykat hotelový pokoj.

Přísně je postihováno držení veškerých drog, přesto jsou všude lehce k dostání. Místní policie, jejíž stanice se nacházejí ve všech městech, je velmi nekompromisní. Při odjezdu je třeba počítat s pečlivou protidrogovou kontrolou.

V období od počátku června do konce listopadu je zvýšený výskyt hurikánů.

Zajímavosti

Hudební muzeum

Na Jamajce, v zemi reggae je největší atrakcí muzeum Boba Marleyho v hlavním městě Kingstonu. V jeho expozici se nachází jak předměty, které už byly někdy v minulosti ukázány, tak ty, které byly dosud před veřejností z různých důvodů ukryty. Hudební muzeum v Kingstonu seznamuje s bohatou tradicí hudebního ostrova, ale hlavně vzdává hold tvorbě Boba Marleyho a Petera Toshe. Mimojiné obsahuje i původní nahrávky těchto nezapomenutelných umělců.

Pláž Negril

Nejkrásnější pláže Jamajky v délce 10 km se nacházejí právě v jejím nejzápadnějším cípu. Tou nejvyhledávanější je bezpochyby Negril Beach. Negril je proslulý bělostným pískem, nejkrásnějšími západy slunce, plážovými restauracemi, výborným jídlem a skvělou zábavou. Čeká Vás tady nejen úžasný odpočinek, ale i bohatá nabídka vodních sportů od šnorchlování, přes windsurfing až k parasailingu.

Dunn’s River Falls and Park

Jedno z nejpůvabnějších míst na ostrově se nachází poblíž města Ocho Rios. Nejkrásnější park Jamajky znamená pro Jamajčany něco jako Eiffelova věž pro Francouze. Jde o park s kaskádami, pomyslné schodiště tvořené vápencovými útvary, které se svažuje směrem na pláž a stéká po něm osvěžující voda. Výstup a následný sestup není nijak nebezpečný. U brány si lze zapůjčit gumové sandály nebo najmout nosiče tašek či jiných osobních věcí. Za návštěvu jistě stojí také parky Blue Mountains a John Crow National Park.