800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Jordánska

od 24 240 Kč za
Rady na cestu do Jordánska

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Ammán

5 611 202 (odhad 2004)

4:0 h

arabština

Jordánský dinár (JOD)

89 342 km2

Kam v Jordánsku?

Skalní město Petra

Jedno z nejpozoruhodnějších měst Blízkého východu je jedinečným místem působivých chrámů, domů a paláců vytesaných do skal. Jeden ze sedmi divů světa je odkazem pouštních kmenů, které jej vytvořily před 2 000 let a do 19. století zůstalo zbytku světa utajeno. Skalní město Petra zvané také „červené město“, díky nádherným barvám, které mu v průběhu celého dne dodává slunce, dodnes obývá několik posledních beduínských rodin.

Wádí Rum

Fascinující pouštní krajina na jihu Jordánska, je jedinečné přírodní dílo, které oplývá neskutečnou barevností. Jednu z nejkrásnějších pouštních scenérií vytváří skalní útvary nabízející odstíny oranžové, hnědé, červené a žluté. Wádí Rum je zkrátka místo obdivuhodných tvarů a barev, kde je rozhodně co obdivovat.

Mrtvé moře

Mrtvé moře je přírodním unikátem, jehož stáří se odhaduje na 3 miliony let. Nachází na hranicích Jordánska a Izraele a je nejnižším bodem (411 m pod mořskou hladinou) na zemi. Díky nadměrnému obsahu soli zde nepotopíte a tato zvláštnost přitahuje množství návštěvníků. Jezero je bezodtokové a jeho voda se uvolňuje pouze vypařováním. Vysoká koncentrace minerálů se hojně využívá při léčbě kožních nemocí, jako je lupenka, ekzém, akné a řada respiračních a revmatických obtíží.

Jordánsko - vybrané hotely

HOTEL MÖVENPICK RESORT & SPA

HOTEL MÖVENPICK RESORT & SPA

Jordánsko, Mrtvé moře, Janoobiah

Cena od: 31 070 Kč

Pro skupinu:

HOTEL KEMPINSKI ISHTAR DEAD SEA

HOTEL KEMPINSKI ISHTAR DEAD SEA

Jordánsko, Mrtvé moře, Janoobiah

Cena od: 34 720 Kč

Pro skupinu:

×