Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Rady na cestu na Kajmanské ostrovy

Doklady a víza

Pro vstup na Kajmanské ostrovy je nutný cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Občané ČR mají bezvízový styk pro pobyt do 90 dnů od prvního vstupu na území země. V případě mezipřistání v USA je nutné americké vízum.

Při příletu se vyplňuje pobytový formulář. Platí se odletová taxa ve výši cca 13 USD. Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Turisté se nemusí obávat žádného nebezpečí, jelikož bezpečnostní situace je velmi dobrá. Jediným přírodním nebezpečím je období hurikánů, které začíná přibližně od 1. června a končí 30. listopadu.

Zdravotní péče na Kajmanských ostrovech je na velice dobré úrovni, avšak nákladná. Před cestou doporučujeme uzavřít cestovní pojištění.

Pro pobyt na Kajmanských ostrovech není vyžadováno žádné povinné očkování. K možným zdravotním rizikům patří úpal a při neopatrnosti možnost otravy některými jedovatými rostlinami.

Zajímavosti

Pedro St. James

Východně od hlavního města George Townu, ve městě Savannah, stojí nejstarší budova Kajmanských ostrovů, pocházející z roku 1780. Stavba připomínající venkovský zámeček se stala místem, kde se v roce 1830 konalo první zasedání zdejšího parlamentu a o 5 let později zde bylo zrušeno otrokářství. Poté sloužila jako vězení a následně byla přeměněna na National Museum. Dodnes symbolizuje zrození demokracie na Kajmanských ostrovech.

Stingray city

Pokud někdy navštívíte Grand Cayman a chtěli byste vidět rejnoky ve volné přírodě, musíte se jít podívat do Stingray City. Rejnoci kolem vás budou proplouvat a někteří se nechají dokonce i pohladit. Navštívíte možná jediné místo na světě, kde máte jedinečnou možnost vidět rejnoky na vlastní oči ve volné přírodě. Vzrušující a neuvěřitelná podívaná.

Seven Mile Beach

Pobřežní pás dlouhý 9 km je nejnavštěvovanější a nejznámější pláží Kajmanských ostrovů. Rozkládá se mezi městy George Town a West Bay a pokrývá ho ten nejjemnější bělavý písek. Vstup do moře je pozvolný a vhodný pro rodiny s dětmi. Moře je překrásně průzračné a klidné. Za pláží se nachází hotely, apartmány, bary a restaurace, plné vybraných specialit karibské kuchyně. Hotely mají bazény, anglické zahrady, lázně a potápěčské vybavení. Toto místo ocení ti, kdo dávají přednost skutečnému komfortu.