800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Kanady

od 52 590 Kč za
Rady na cestu do Kanady

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Ottawa

32 507 874 (odhad 2004)

11:0 h

angličtina, francouzština

Kanadský dolar (CAD)

9 984 670 km2

Doklady a víza

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Kanady na základě cestovního pasu, jehož platnost musí být alespoň 6 měsíců po návratu, a víza.

Vízová povinnost pro české občany byla obnovena 14. 7. 2009. K jeho vyřízení je potřeba vyplněný vízový formulář, platný cestovní pas se strojově čitelnou zónou, 2 pasové fotografie a poplatek za vyřízení víza.

Při cestě do Kanady je nutné mít zakoupenou zpáteční letenku, sjednané zdravotní pojištění a dostatečné finanční prostředky pro pobyt v Kanadě.

Přihlašovací povinnost v Kanadě neexistuje.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Mezi ČR a Kanadou není dohoda o bezplatné zdravotní péči, je tedy nutno mít sjednáno cestovní připojištění. Poplatky za léčení a léky jsou v Kanadě velmi vysoké.

Očkování není povinné.

Bezpečnostní situace v Kanadě je dobrá, kriminalita nízká. Je samozřejmě potřeba dbát zvýšené opatrnosti při pobytu na odlehlých místech, ve velkých městech a při pobytu v přírodě.

Zajímavosti

Národní park Banff

Z celkového počtu 42 národních parků rozkládajících se na území Kanady je tím nejstarším a největším Národní park Banff v Albertě. Každoročně se sem vypravují milióny návštěvníků, aby užasli nad smaragdovými vodami jezera Lake Louise, uviděli zdejší vodopády, vstoupili do divočiny, kde je možné zahlédnout medvěda grizzly a obdivovat horské scenérie v srdci Skalnatých hor. Park je centrem pro pěší turistiku, cykloturistiku i oblíbeným místem lyžařů.

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády nejsou ani největší ani nejmohutnější, přesto patří k nejnavštěvovanějším na světě. Jejich jedinečnost spočívá ve 2 vyhlídkových věžích a v možnosti dopravit se výletními loděmi přímo pod ně. U vodopádů se nachází několik historických památek, např. americká pevnost Fort Niagara a kanadská pevnost Fort George, které pocházejí z roku 1812, kdy proběhl konflikt mezi USA a Kanadou. V okolí se rozkládá známá vinařská oblast.

Quebec

Okouzlující město s působivým historickým centrem a památkami je nejstarším městem v Severní Americe. Fascinující architekturou ohromuje Bazilika Sainte-Anne-De-Beaupre, jeden z největších klenotů města. Pozoruhodným místem jsou velkolepé vodopády Montmorency Falls, které svou výškou předčily slavné Niagarské vodopády. V největším akváriu v Kanadě Parc Du Quebec Aquarium je k vidění více než 10 000 druhů ryb. Kdo má rád atmosféru festivalů, ať se vydá do Quebecu v zimním období, kdy se zde koná slavný zimní festival.

Montreal

Druhé největší francouzsky mluvící město po Paříži, je spojením neuvěřitelných výhledů, uliček s obchůdky plnými francouzského šarmu i moderních mrakodrapů. Dostane se Vám možnosti obědvat v nejlepších restauracích světa i užít si rušného nočního života. Budete moci navštívit četná muzea, zastavit se ve starém přístavu nebo zhlédnou slavnou Baziliku Notre Dame, nápadně připomínající pařížskou katedrálu. Není pochyb, že Montreal je naprosto úžasným místem pro jeho obyvatele i každého návštěvníka.

Kanada - vybrané hotely

Metropole východu Kanady

Metropole východu Kanady

Kanada

Cena od: 54 990 Kč

Pro skupinu:

×