Vyberte zemi
23.04–22.06.2021

Rady na cestu na Kanárské ostrovy

Kam na Kanárských ostrovech

Vrchol hory Teide

Symbol ostrova Tenerife a nejvyšší hora na ostrovech v Atlantiku se tyčí do výšky 3 718 metrů. Mount Teide ale není jen tak nějaká hora, je třetí nejvyšší sopka na světě. A stále nevyhaslá! Její obrovský kráter pokrývá od zimy do jara vrstva sněhu. Nachází se v Národním parku Teide, a pokud vystoupáte nahoru, výhled z Teide je ohromující. S horským průvodcem se sem určitě vydejte, spatříte vyvřelou lávu i neuvěřitelné barvy ostrova Tenerife.

Impozantní písečné duny Maspalomas

Písečné duny Maspalomas pokrývají jižní část ostrova Gran Canaria. Projít se po dunách je příjemný zážitek a navíc se vám naskytne krásný výhled na širý oceán a malé oázy. Dopřát si můžete i koupání a odpočinek, mezi dunami se totiž ukrývá i nudistická pláž.

Národní park Timanfaya na Lanzarote

Na jihozápaě ostrova se rozkládá národní park, který byl stejně jako celý ostrov Lanzarote, zařazen mezi památky UNESCO. Obdivuhodná krajina vznikla díky sopečné činnosti. Hned u vstupu do parku vás přivítá malý ďábel a vy vstoupíte do pekelné krajiny gejzírů a žhavých kamenů. A ačkoliv byly sopečné erupce na Lanzarote zaznamenány naposledy v roce 1824, dodnes je zde pěkně horko. Teplota země se tady těsně pod povrchem přibližuje ke sto stupňům, a tak ve zdejší restauraci El Diablo grilují pokrmy pomocí tepla vycházejícího ze země.