800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Kostariky

od 54 900 Kč za
Rady na cestu do Kostariky

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
San José

4 008 265

12:0 h

španělština, angličtina

Kostarický colón (CRC)

51 100 km2

Kam na Kostarice?

Národní park Coiba

Park Coiba zahrnuje 38 ostrovů, kde ustrnete nad krásou a zachovalostí ekosystému téměř nedotčeného lidskou rukou. Uchvátí vás nejrozsáhlejší korálové útesy, výskyt vorvaňů obrovských, kosatek dravých, delfínů, velryb, ale také nejrůznějších druhů mořských měkkýšů a korýšů. Ostrov je tvořen převážně deštným tropickým pralesem a je chráněn před studenými větry i vlivem El Niňa. Park byl zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO.

Monteverde

Jedním z nejnavštěvovanějších parků Kostariky leží v hornaté centrální části země. Monteverde je překládáno jako „zelená hora“ a název zcela odpovídá skutečnosti. Mlžný prales, který je doslova protkán stezkami, je velký zážitek. Můžete se zde procházet celé dny a pozorovat jeho obyvatele. Rezervace je ideálním místem pro pozorování ptáků a oblíbené canopy tours.

Divoké řeky Kostariky

Malebné řeky Kostariky přitahují tisíce návštěvníků, obzvláště v sezóně od června do října, kdy jsou divoké a hladiny vysoko. Hornatý terén a dlouhé období dešťů vytváří ty nejlepší podmínky pro rafting. Vody zdejších řek nejsou nepříjemně studené a tak si rafting skutečně vychutnáte. Poznáte nejkrásnější scenérie, proplujete úchvatnými peřejemi, budete si moct prohlédnout vydry, volavky, papoušky či leguány. Vyzkoušejte rafting v Kostarice, nabízí se vám skvělý adrenalinový zážitek.

Kostarika - vybrané hotely

×