Vyberte zemi
15.05–14.07.2021

Rady na cestu do Kostariky

Kam v Kostarice?

Národní park Coiba

Park Coiba zahrnuje 38 ostrovů, kde ustrnete nad krásou a zachovalostí ekosystému téměř nedotčeného lidskou rukou. Uchvátí vás nejrozsáhlejší korálové útesy, výskyt vorvaňů obrovských, kosatek dravých, delfínů, velryb, ale také nejrůznějších druhů mořských měkkýšů a korýšů. Ostrov je tvořen převážně deštným tropickým pralesem a je chráněn před studenými větry i vlivem El Niňa. Park byl zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO.

Monteverde

Jeden z nejnavštěvovanějších parků Kostariky leží v hornaté centrální části země. Monteverde je překládáno jako „zelená hora“ a název zcela odpovídá skutečnosti. Mlžný prales, který je doslova protkán stezkami, je velký zážitek. Můžete se zde procházet celé dny a pozorovat jeho obyvatele. Rezervace je ideálním místem pro pozorování ptáků a oblíbené canopy tours.

Divoké řeky Kostariky

Malebné řeky Kostariky přitahují tisíce návštěvníků, obzvláště v sezóně od června do října, kdy jsou divoké a hladiny vysoko. Hornatý terén a dlouhé období dešťů vytváří ty nejlepší podmínky pro rafting. Vody zdejších řek nejsou nepříjemně studené a tak si rafting skutečně vychutnáte. Poznáte nejkrásnější scenérie, proplujete úchvatnými peřejemi, budete si moct prohlédnout vydry, volavky, papoušky či leguány. Vyzkoušejte rafting v Kostarice, nabízí se vám skvělý adrenalinový zážitek.