800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu na Madagaskar

od 80 071 Kč za
Rady na cestu na Madagaskar

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Antananarivo

16,9 mil. (odhad 2002)

14:0 h

malgaština, francouzština

madagaskarský frank (MGF)

587 041 km2

Doklady a víza

Pro cestu na Madagaskar je požadován cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců a vízum. Vstupní víza vydávají zastupitelské úřady Madagaskaru v zahraničí. Pro Českou republiku je příslušné madagaskarské velvyslanectví v Moskvě.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Speciální očkování není vyžadováno, doporučuje se očkování proti žluté zimnici, břišnímu tyfu a hepatitidě typu A, při delším pobytu i proti typu B.

Malárie se vyskytuje ve vnitrozemí v období dešťů a na pobřeží celoročně.

Přiměřená lékařská péče je poskytována v drahých zdravotnických zařízeních v metropoli, např. Hôpital Militaire nebo Clinique des Soeurs Fransiscaines, za ošetření je požadována platba předem.

Při závažnějších obtížích se doporučuje vycestovat domů, nebo do JAR či na Réunion.

Před cestou je nutné věnovat zvýšenou pozornost vhodnému cestovnímu pojištění.

Madagaskar je převážně bezpečná země, drobné krádeže zde však nejsou ničím výjimečným.

Nedoporučují se cesty v noci do neznámých a odlehlých míst, některá místa na ostrově nejsou turistům vůbec přístupná.

V poslední době byli turisté okradeni různými ozbrojenými bandami i v národních parcích. Doprovod průvodce z nějaké místní cestovní kanceláře je proto na místě.

Některé pláže jsou vzhledem k četnému výskytu žraloků nebezpečné.

Při fotografování a filmování lidí je vhodné požádat předem o svolení. Fotografovat a natáčet ozbrojené síly a některá citlivá místa, jako jsou vládní budovy nebo mosty, je výslovně zakázáno.

Pozor na nezákonné drogy, např. produkty z konopí. Vodu z kohoutků je nutno převařovat a filtrovat, ovoce a zeleninu dobře umýt a opracovat, maso důkladně provařit.

Zajímavosti

Antananarivo

Antananarivo je hlavním a zároveň největším městem Madagaskaru. Místními obyvateli je zkráceně nazýváno „Tana“. Založeno bylo v 16. století a dnes je sídlem důležitých hospodářských, politických a kulturních společností. Nachází se zde Madagaskarská univerzita Univerzity and College Rural d’ Ambatobe, pozůstatky paláce Rova, okolo 50 kostelů a muslimských mešit.

Národní park Ranomafana

Národní park Ranomafana, jehož název byl odvozen podle městečka, u kterého se nachází, je propojen množstvím nejrůznějších pramenů, říček a potůčků stékajících z horských kopců do divoké řeky Namorony. Umožní pozorování zvířat, od lemurů, kterých zde žije na 12 druhů a jsou v této oblasti chránění, až po ještěrky a hady. Pro dobrodružné povahy je přichystáno nejedno překvapení v podobě nočního safari, při kterém je možné spatřit zvířata ožívající v noci. A věřte, na rozloze 40 000 ha jich spatříte hodně.

Ostrov vůní

Nejznámější a turisticky nejnavštěvovanější ostrov Nosy Be, známý jako Ile Parfumée, je proslulý výrobnou esence ylang-ylang, používanou do některých parfémů. Je označován za pravý tropický ráj s nejkrásnějšími plážemi a úžasnými místy pro potápění. Ceny na tomto ostrově jsou dvakrát vyšší než v ostatních oblastech na Madagaskaru. Hlavní město Andoany si stále uchovává svůj francouzský nádech. Nejvyšší horu ostrova obklopuje spousta krásných kráterových jezírek.

Rezervace Ankárana

Území s rozmanitou flórou, kde spatříte baobaby, fíkovníky, neuvěřitelná shromáždění kaňónů, jeskyní, bizarních věžovitých vápencových útvarů a ponorných říček. Ankárana je domovem lemurů, netopýrů, ledňáčků, čápů jabiru a dokonce sladkovodních krevet či krokodýli. Některé z jeskyní se označují jako posvátné, v jedné z nich jsou pohřbeni ankaranští králové. Jednou za 5 let se zde koná ceremoniál zvaný "tsangatsaina", spojený s návštěvou hrobek. Povolení ke vstupu lze získat v hlavním městě.

Madagaskar - vybrané hotely

Madagaskar - ostrov přírodních krás

Madagaskar - ostrov přírodních krás

Madagaskar

Cena od: 80 071 Kč

Pro skupinu:

Madagaskar - tajemná země baobabů a lemurů

Madagaskar - tajemná země baobabů a lemurů

Madagaskar

Cena od: 127 900 Kč

Pro skupinu:

HOTEL VANILLA

HOTEL VANILLA

Madagaskar, Nosy Be

Cena od: 85 990 Kč

Pro skupinu:

HOTEL CONSTANCE LODGE TSARABANJINA

HOTEL CONSTANCE LODGE TSARABANJINA

Madagaskar, Tsarabanjina

Cena od: 118 990 Kč

Pro skupinu: