Vyberte zemi
14.04–13.06.2021

Rady na cestu do Mexika

Doklady a víza

Pro cestu do Mexika potřebujete pas s platností minimálně dalších 6 měsíců od data vstupu do země. Bezvízový styk je omezen na 90 dnů.

K zapůjčení automobilu je třeba mezinárodní řidičský průkaz. Při řízení motorových vozidel se doporučuje značná opatrnost.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Mezi ČR a Mexikem není uzavřena dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče. Zdravotní péče je dostupná po celém Mexiku a je na dobré úrovni. Je však finančně náročná, proto se doporučuje sjednat si cestovní připojištění.

Veškeré náklady za zdravotní ošetření se hradí na místě v hotovosti. Následná refundace na základě doložených účtů je možná jen v případě, že k ošetření dojde ve smluvním zdravotnickém zařízení mezinárodní pojišťovny.

V Mexiku, především v hlavním městě a turisticky atraktivních místech často dochází k napadení či okradení cizinců. Doporučuje se zvýšená opatrnost, nepohybovat se po městě v noci samostatně, navštěvovat odlehlá místa, nosit při sobě cennosti či větší finanční obnosy a nocovat v přírodě.

Nejnebezpečnějšími místy v Mexiku jsou stát Chiapas, města Mexico City, Nuevo Laredo, Tijuana a Ciudad Juárez.

V Mexiku platí velmi přísné zákony chránící rostliny, živočichy a archeologické památky, za jejich poškození hrozí velmi vysoké pokuty.

Zajímavosti

Cozumel a druhý největší korálový útes světa

Největší ostrov v mexickém Karibiku leží na druhém největším korálovém útesu na světě (Palancar). Původními mayskými obyvateli byl ostrov považován za posvátný. Pozůstatky této pozoruhodné civilizace můžete obdivovat v komplexu San Gervasio a El Caracol. Pro mnoho návštěvníků je však Cozumel úžasný pro jeho pláže a skvělé potápění v průzračné vodě mezi tropickými rybami a barevnými korálovými útesy. Potápění na Cozumelu proslavil slavný Jacques Cousteau, když objevil útesy nedaleko pobřeží a oblast prohlásil za jednu z nejneuvěřitelnějších potápěčských destinací světa.

Exotické Acapulco

Acapulco je městem nekonečné zábavy a exotických slastí. Slavné letovisko, nazývané "Perla Pacifiku" láká nejkrásnějšími plážemi, řadou barů a diskoték i nejluxusnější hotely v celé zemi. Po celý den se můžete slunit na nádherných tropických plážích Acapulského zálivu, dovádět v obrovském zábavním parku jménem Park Papagayo či se věnovat nejrůznějším sportům. Nezapomenutelný západ slunce odstartuje chuť poznat nevídaně bohatý a pestrý noční život. Na východ od Acapulca leží Monte Alban, velký komplex obřadních budov na stejnojmenné hoře. Je starý téměř tři tisíce let a archeologům dodnes motá hlavu.

Cancún, sen turistů

Cancún je turistickým snem, kde pod zářícími fasádami vybavenými veškerým myslitelným komfortem najdete půvabné, kouzelné Mexiko, bohaté na historii, osobitost a kulturu. Každoročně se stává domovem pro více než 2 miliony turistů z celého světa, kteří si přijíždějí užít jedinečné pláže, výjimečné nabídky restaurací, nočního života a tropické atmosféry. V Cancúnu můžete odpočívat na zřídka zaplněných plážích a nechat se hýčkat skvělým servisem, poznat opravdové archeologické poklady, pozorovat podmořský život. Příznivci golfu naleznou v okolí několik 18jamkových hřišť.