800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Mexikem

Vás upoutá barvitostí a pestrostí folklóru. Poznáte nejzajímavější architektonické skvosty mayské a aztécké kultury i světoznámá letoviska.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Mexico City – hlavního města Mexika. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den: Po snídani prohlídka města, kde mj. uvidíme hlavní náměstí zvané Zocalo s katedrálou, prezidenský palác, jehož stěny na vnitřním nádvoří jsou vyzdobeny výjevy z mexické historie, Templo Mayor a dále prohlédneme antrolopologické muzeum. Na závěr se krátce zastavíme na vyhlášeném náměstí Garibaldi, kde se scházejí hudebníci „Mariachi“. Individuální volno. Nocleh.

3. den: Snídaně. Brzy ráno odjedeme do Tuly, která patří do období toltécké kultury. Zřejmě hlavním lákadlem této archelogické zóny jsou 4,5 metrů vysoké postavy válečníků – Atlantů. Přejezd a oběd v restauraci s výbornou mexickou kuchyní. Dále následuje návštěva Teotihuacánu, který je ­nejznámější a nejmonumentálnější lokalita Mexika, které dominuje 65 metrů vysoká pyramida Slunce. Dále uvidíme mj. pyramidu Měsíce, ze které se naskýtá užasný výhled na celou „Cestu mrtvých“ či chrám Quezalcoatla. Ve večerních hodinách návrat do hotelu. Nocleh.

4. den: Snídaně. Cestou do Choluly uvidíme nerozlučnou dvojici sopek Popocatepetl (5 465 m.n.m) a Ixtaccíhutl. Archelogická zóna Cholula se může pochlubit největší pyramidou na americkém kontinentě či spletí chodeb pod pyramidou. Dále budeme pokračovat do půvablé Puebly, kde si prohlédneme několik kostelů a Palafoxionovu knihovnu. Individuální volno. Nocleh v Pueble.

5. den: Po snídani zamíříme polopouštní krajinou s obřími sloupovitými kaktusy do prvotřídní turistické destinace, města Oaxaca (UNESCO). Odpoledne navštívíme zapotécko-mixtéckou lokalitu Monte Albán (UNESCO), geniálně umístěnou na uměle zarovnaný vrchol kopce. Volno ve městě, nocleh.

6. den: Po snídani navštívíme lokalitu Mitla (UNESCO) se složitými geometrickými motivy, tajemnými hrobkami a Chrámem sloupů. Při cestě do Chiapa de Corzo zastavíme v Santa María El Tule: zdejší obrovský tisovec s obvodem koruny přes 60 metrů je téměř 3000 let starý! Samozřejmě nevynecháme ani typickou palírnu mezcalu. Nocleh v Chiapa de Corzo.

7. den: Po snídani návštívíme muzeum La Marimba, poté absolvujeme plavbu kaňonem Sumidero (národní park), jehož úžasný profil se stěnami vysokými až 1000 m se dokonce stal symbolem státu Chiapas. Poté návštívíme vesnici s původním indiánským obyvatelstvem, San Juan de Chamula a Zinacantan. Nocleh v San Cristóbal de las Casas, „hlavním městě“ indiánského Mexika.

8. den: Snídaně. Dopoledne prohlédneme město včetně malebného indiánského trhu před kostelem Santo Domingo či kostel San Francisco s barokními oltáři, poté odjedeme k travertinovým kaskádám Agua Azul ve stejnojmenném národním parku. Vycházka s možností koupání. Dále navštívíme nedaleké vodopády Misol-Há. Nocleh v oblasti Palenque.

9. den: Po snídani prohlédneme komplex staveb v Palenque (UNESCO), unikátní mayská lokalita v husté džungli národního parku. Odpoledne odjedeme do přístavního města a koloniální pevnosti Campeche (UNESCO), prohlídka města. Nocleh.

10. den: Po snídani odjedeme k návštěvě klasického mayského města Uxmal ­(UNESCO) s „Kouzelníkovou pyramidou“, palácem a dalšími stavbami. Poté odjedeme do Meridy, kde si prohlédneme nádherné koloniální stavby kolem náměstí Plaza Mayor. Odpoledne nás zcela jistě osvěží koupel v krasové oblasti Ik-kil. Ubytování v oblasti Chichén Itzá. Nocleh.

11. den: Po snídani odjedeme do pozdně toltécko-mayské lokality Chichén Itzá ­(UNESCO) s dokonalou devítistupňovou pyramidou a posvátnou propastí „cenote“. Cestou se ještě zastavíme v bývalém náboženském centru Mayů, městě Izamal. Odpoledne přejedeme na karibské pobřeží poloostrova Yucatan do Cancúnu. Nocleh.

12. den: Snídaně. Volný den na bílých plážích nebesky modrého Karibiku. Nocleh.

13. den: Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

14. den: Přílet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Acapulco

31°C Jasno

Cancun

31°C Převážně oblačno

Huatulco

33°C Polojasno

Isla de Cozumel

28°C Slabý déšť

Mexico City

19°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

28°C Slabý déšť

Puerto Morelos

31°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

32°C Jasno

Podobné hotely v této lokalitě

Pyramidy a pláže Mexica

Pyramidy a pláže Mexica

Mexiko

Cena od: 75 990 Kč

Pro skupinu:

Okruh dědictví Mayů

Okruh dědictví Mayů

Mexiko

Cena od: 76 790 Kč

Pro skupinu:

×