Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Rady na cestu na Novou Kaledonii

cestovní doklady a víza

Pro cestu do Nové Kaledonie je nutný platný cestovní pas. Nová Kaledonie je francouzským zámořským departamentem, pro občany ČR tak platí stejný režim vstupu jako do Francie. U pobytů nepřesahujících 90 dnů platí bezvízový styk. Není nutná přihlašovací povinnost.

zdravotní a bezpečnostní rizika

Český občan má nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči v případě ohrožení života nebo zdraví na základě evropského průkazu zdravotního pojištění. Před cestou na Novou Kaledonii doporučujeme uzavřít cestovní připojištění. Žádné speciální očkování není vyžadováno.

Bezpečnostní situace na Nové Kaledonii je srovnatelná s Francií. Nutná je běžná obezřetnost, nedoporučujeme nechávat bez dozoru své osobní věci, finance a doklady.

zajímavosti

Potápění u druhého největšího útesu světa

Pokud patříte k těm, kterým učaroval podmořský svět a dovolenou tráví s hlavou pod hladinou, je pro vás Nová Kaledonie splněným snem. Druhý největší korálový útes světa ukrývá unikátní podmořské jeskyně, na 2 000 druhů ryb, pestrobarevné korály, velryby i delfíny. Certifikované potápěčské školy vám nabídnou kurzy pro začátečníky i pokročilé na velmi vysoké úrovni. Bez obav se tak můžete vydat za rybkami i na výpravy do podmořských jeskyní.

Nouméa – šarmantní metropole

V jihozápadní části ostrova leží půvabná Nouméa. Nejlidnatější a zároveň hlavní město Nové Kaledonie překvapuje coby šarmantní metropole s úžasnou architekturou a fascinující přírodou. Nouméa je opravdovým klenotem jižního Pacifiku, kde vás okouzlí pohoda, krása klidných zálivů i gurmánská rozmanitost. Vynikající restaurace a kuchyně k městu Nouméa neodmyslitelně patří, a tak je téměř povinností dopřát si některou z místních specialit. Je na vás, zda zvolíte luxusní restauraci nebo podlehnete vůním linoucím se z místních stánků. Rozhodně si pochutnáte. Městu nechybí skvělé pláže, komfortní hotely či kvalitní 18-ti jamkové golfové hřiště.

Ile des Pins – tajuplný ostrov borovic

Nestrávit alespoň jeden den v prostředí nejkrásnějších tropických pláží Nové Kaledonie by byl hřích. Půvabný ostrov Ile des Pins vyniká bělostným pískem a průzračnými vodami. Zamiřte tedy na pláže Kuto či Kanuméra a vychutnejte si lenošení v malém oceánském ráji. Kromě rajských pláží ukrývá ostrov tajemné jeskyně v pralesích a je jedním z mála míst, kde dodnes žijí domorodé kmeny stejně, jako v dobách před kolonizací.