Vyberte zemi
17.06–16.08.2021

Kam na lyže? Dáme vám tipy na nejoblíbenější lyžařská střediska v Alpách!

Nevíte, kam se letos vydat na lyže? Hledáte opravdu dobré lyžařské středisko? Vyberte si z našich tipů na jedny z nejoblíbenějších středisek v italských, rakouských či francouzských Alpách. Užijete si dokonalé sjezdovky a zázemí skvělých horských skiareálů a poznáte pohostinnost místních i oslnivou krásu vysokohorské zimní přírody.

Zkřížené lyže ve sněhu

Kam na lyže do Itálie

Val di Fiemme / Obereggen

Nejoblíbenějším lyžařským střediskem v Itálii je pro Čechy bezesporu Val di Fiemme / Obereggen v oblasti Dolomiti Superski. Za svoji oblibu vděčí skvělému poměru lyžařských terénů všech náročností, perfektní úpravě sjezdovek, takřka kompletnímu pokrytí lyžařských terénů systémem umělého zasněžování a nabídce komfortního ubytování za nízké ceny. Na své si zde přijdou běžní lyžaři, milovníci bílé stopy i snowboardisté. Polyžařské možnosti jsou ve Val di Fiemme / Obereggen velmi pestré - bazény, sáňkařské a bobové dráhy, après ski a mnoho dalšího.

Val di Fiemme

Bormio / San Colombano

Italské zimní středisko Bormio / San Colombano v oblasti Alta Valtellina nabízí skvělé lyžařské možnosti pro každého. Cvičné svahy pro začátečníky, modré tratě pro méně zkušené lyžaře, pestrou paletu červených sjezdovek, nejnáročnější černé "padáky" pro nejzkušenější lyžaře i bohaté možnosti lyžování ve volném terénu. Rodiny s dětmi potěší nový dětský fun park. Po lyžování navíc zábava ve středisku Bormio / San Colombano nekončí. Městské termální lázně, sportovní haly, zimní stadion, kina, diskotéky a obchody zaručují, že se zde rozhodně nebudete nudit.

Santa Caterina

Těm z vás, kteří hledají finančně výhodnou zimní dovolenou na lyžích v italských Alpách, doporučujeme středisko Santa Caterina v oblasti Alta Valtellina. Největšími výhodami tohoto střediska jsou kromě příznivých cen perfektní lyžařské podmínky po celou zimní sezónu, dokonalá upravenost sjezdovek a jejich relativní nezaplněnost lyžaři (mimo víkendy), pestrá paleta náročných tratí pro zdatné lyžaře, široká nabídka skialpinistických tras, volného i extrémního lyžování, skvělé běžecké okruhy, bohaté možnosti ubytování v bezprostředním dosahu lyžařských terénů a krásná vysokohorská příroda národního parku Stelvio.

Tonale / Ponte di Legno

Mezi další oblíbená lyžařská střediska v Itálii můžeme zařadit vzájemně propojené skiareály Tonale a Ponte di Legno v oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Příznivé sněhové podmínky zde po celou sezónu podporuje 100% systém umělého zasněžování i ledovec Presena s nadmořskou výškou 3 000 metrů. Ve středisku Tonale / Ponte di Legno najdete bohatou nabídku kvalitních sjezdovek různých náročností, krásné běžecké tratě, výborný snowpark i volný terén pro adrenalinové lyžování.

Tonale

Monte Bondone

Dalším naším tipem, kam vyrazit na lyže do italských Alp, je stále oblíbenější středisko Monte Bondone v oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Monte Bondone nabízí za příznivé ceny lyžařské terény, na kterých si přijde na své úplně každý. Populární je toto středisko především u rodin s dětmi. Široké sjezdovky, stoprocentní pokrytí systémem umělého zasněžování, rozsáhlá nabídka pro snowboarding, pohodlná přepravní zařízení, dětský park a mnoho dalšího zajišťuje v Monte Bondone perfektní zimní dovolenou.

Kam na lyže do Rakouska

Nassfeld

Lyžařský areál Nassfeld se bezesporu řadí mezi nejlepší rakouská lyžařská střediska. Tento největší a nejmodernější skiareál v Korutanech disponuje více než 100 kilometry sjezdových tratí různých náročností, 80 kilometry běžkařských tratí, snowparkem a freeride a fun zónami, takže uspokojí náročné lyžaře, snowboardisty, milovníky freeridu i rodiny s dětmi.

Nassfeld

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Pokud chcete vyrazit na lyže do jedné z největších zimních rekreačních oblastí Rakouska, vyberte si SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental v Kitzbühelských Alpách v Tyrolsku, který se skládá hned z osmi vzájemně propojených prvotřídních skicenter. Čeká vás zde neuvěřitelný počet kilometrů sjezdových i běžkařských tratí a perfektní snowparky. 

Kaprun - Zell am See

Jednou z nejpopulárnějších rakouských lyžařských oblastí je Kaprun - Zell am See se čtyřmi vzájemně se doplňujícími středisky Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. Tato překrásná lyžařská oblast na úpatí hory Schmittenhöhe umožňuje téměř celoroční lyžování na ledovci Kitzsteinhorn, poskytuje různorodou nabídku sjezdovek, úctyhodný počet kilometrů běžeckých tratí, nejmodernější přepravní zařízení, do nichž se stále investuje, skvělé snowparky i pestré možnosti polyžařské zábavy.

Kaprun Zell am See

Sölden Arena

Jestli stále ještě nevíte, kam na lyže do Rakouska a preferujete opravdovou kvalitu, vyberte si pro svůj pobyt na horách Sölden Arenu. Toto vynikající lyžařské středisko je pravidelně hodnoceno jako jedno z nejlepších v Evropě. Aby těch "nej" nebylo málo, Sölden Arena je také jedním z nejrozsáhlejších a nejvýše položených rakouských skiregionů a pravidelně organizuje světové soutěže v lyžařských disciplínách. Nabízí skvělé lyžařské zázemí, luxusní služby a spoustu možností polyžařské zábavy.

Kam na lyže do Francie

Val Thorens

Pokud chcete na lyže do střediska, jež získalo prestižní cenu World Ski Awards jako absolutně nejlepší lyžařský areál světa, vydejte se do francouzského Val Thorens. Díky své nadmořské výšce (nejvýše položené lyžařské středisko Evropy) a přítomnosti ledovců, zajišťuje Val Thorens perfektní sněhové podmínky od listopadu až do května. Jedinečné sjezdovky, výborné snowparky, okouzlující výhledy na horské velikány a možnost připnutí lyží hned na prahu hotelu činí z Val Thorens vynikající středisko pro zimní dovolenou.

Val Thorens

Mohlo by se vám líbit