Portugalsko | Madeira

Velký okruh Madeirou

  Přidat k oblíbeným

  Poloha a popis

  Program zájezdu

  1. den: Odlet z Prahy charterovým letem na Madeiru, přílet do Funchalu, transfer do hotelu ve Funchalu, nocleh.
  2. den: Snídaně, polodenní prohlídka Funchalu, hlavního města ostrova, které bylo založeno portugalskými kolonizátory již v 15. století. Prohlídka kostela Santa Catarina, jednoho z prvních a nejstarších kostelů na ostrově, který se nachází ve stejnojmenném parku, katedrály Sé z 15. Století,
  radničního náměstí, následuje degustace madeirského vína ve vinařství Oliveiras, návštěva tržnice Mercado dos Lavradores s pestrou nabídkou místního ovoce, zeleniny a ryb, procházka starým městem. Odjezd do Botanické zahrady (vstupné v ceně) s rozmanitými druhy endemických rostlin a stromů. V odpoledních hodinách možnost výletu za delfíny a velrybami motorovými čluny na otevřené moře (fakultativně za příplatek). Nocleh ve Funchalu.
  3. den: Snídaně. Odjezd do rybářské osady Câmara de Lobos, procházka přístavem a košt ovocného likéru Poncha. Poté zamíříme divokým údolím řeky Ribeira Brava přes průsmyk Encumeada na náhorní plošinu Paúl da Serra. Zastávka ve Fanalu, kde se naskytne možnost spatřit nejstarší vavříny ostrova. Krásnými horskými scenériemi sjedeme do malebného městečka Porto Moniz, kde bude dostatek času na oběd i úžasné koupání ve skalních jezírcích. Při zpáteční cestě do Funchalu pojedeme pod útesy severního pobřeží s mnoha vodopády. Zastávka u vodopádu Véu da Noiva. Na závěr dne vystoupáme vinařskými a banánovými plantážemi na prosklenou plošinu 580 m vysokého mysu Cabo Girão. Nocleh ve Funchalu.
  4. den: Snídaně, odjezd na druhou nejvyšší horu ostrova Madeira, Pico do Arieiro do nadmořské výšky 1818 metrů, odkud se otevírá úchvatný výhled na nejvyšší horu Pico Ruivo a okolní horské masivy a údolí. Pokračování lesní krajinou do Ribeiro Frio, kde se nachází sádky pstruhů. Možnost cca 45 minutové procházky podél zdejší levády na vyhlídku Balcones. Odpoledne odjezd do Santany proslulé typickými domky s doškovými střechami. Návštěva malebné vesnice Porto da Cruz. Návrat zpět do Funchalu přes nejvýchodnější místo ostrova Ponta de São Lourenco.
  5. den: Snídaně, odjezd na vyhlídku Eira do Serrado s nádherným výhledem do hlubokého Údolí jeptišek. Pokračování horskou silnicí lemovanou mohutnými eukalypty do Funchalu, respektive jeho rezidenční čtvrti Monte, rozprostírající se na svahu nad samotným městem. Následuje prohlídka zahrad a kostela, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Návrat do Funchalu na proslulých proutěných saních, tzv. toboggan (světoznámá atrakce, vstupné v ceně). Odpoledne volno. Nocleh ve Funchalu.
  6. den: Snídaně, individuální volno ve Funchalu. Možnost plavby podél pobřeží ostrova replikou Kolumbovy lodi Santa Maria, která vás zavede zpět do 15. století. Další možností je výlet na nedaleký ostrov Porto Santo, který nabízí koupání na fantastické 9 km dlouhé písečné pláži a mnoho dalších přírodních krás. Nebo již zmiňovaný výlet motorovými čluny na otevřené moře za delfíny a velrybami.
  Nocleh ve Funchalu.
  7. den: Snídaně, celodenní pěší túra. Odjezd na plošinu Paúl da Serra situovanou v centrální části ostrova v nadmořské výšce 1.400 metrů. Odtud se vydáme na pěší túru údolím Rabacal podél dvou tzv. levád s několika vodopády, jenž nás zavede k 25 pramenům. Čekají nás úchvatná panoramata na okolní štíty a údolí a také 800 m dlouhá cesta tunelem. Tato túra bude trvat cca 4 hodiny (cca 12,5 kilometru). Na zpáteční cestě do Funchalu zastávka v městečku Calheta s nádhernou písečnou pláží.
  Možnost koupání nebo ochutnávka místního rumu a medového koláče v továrně na zpracování cukrové třtiny. Návrat do Funchalu.
  8. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

  Tipy pro správnou volbu

  - kombinace poznání a odpočinku
  - pro milovníky pěší turistiky
  - detailní poznání ostrova
  - památky i unikátní příroda

  Trasa

  Funchal - Camara de Lobos - Porto Moniz - Pico do Arieiro - Santana - Monte Paul da Serra

  Cena zahrnuje

  * leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a přílatků
  * transfery a dopravu po trase
  * 7 noclehů se snídaní v hotelu ***
  * vstupy dle programu
  * průvodce
  * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

  Cena nezahrnuje

  * spropitné (místní personál, průvodce, řidič)

  Fakultativní služby

  * příplatek za jednolůžkový pokoj 6990 Kč
  * příplatek za večeře 4390 Kč

  Informace

  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 14 osob.
  Změna programu, resp. změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena.
  Ubytování po celou dobu je zajištěno ve Funchalu v hotelu ***.