1. eTravel.cz
  2. Portugalsko

Portugalsko


Portugalsko: zpívá, když má chuť plakat

Pokud dumáte nad myšlenkou, zda na dovolené vyloženě lenošit na pláži, nebo raději poznávat nová místa, v portugalských destinacích volit nemusíte. Můžete mít obojí. Koupání ve vlnách velmi čistého moře, vodní sporty, turistika a trekking i spousta zajímavých míst k poznávání jsou Portugalsku vlastní.

Kam na dovolenou do Portugalska?

Vydejte se s námi na překrásné pobřeží Algarve, do mořeplaveckou historií oplývajícího Lisabonu, na květinovou Madeiru, nebo exotické Azorské ostrovy. Pokud nemáte na dovolenou v Portugalsku mnoho času, vyberte si z našich eurovíkendů.

Lisabon

Moderní metropole spojená s historií zámořských objevů, emocionální hudbou fado a blízkostí oceánu, dýchá úžasnou atmosférou. Lisabon odráží bohatou koloniální minulost Portugalska a je plný zajímavých památek, které poutají pozornost. Dá se tu obdivovat moderní architektura i staré maurské či manuelistické umění. A bývalá chudinská čtvrť Alfama, Belémská věž nebo Památník objevitelů jsou něčím naprosto nezapomenutelným.

Cabo da Roca - nejzápadnější výběžek evropské pevniny

Tohle zvláštní a romantické místo si na dovolené v Portugalsku nemůžete nechat ujít. Cabo da Roca je mys na nejzápadnějším pevninském výběžku Portugalska a kontinentální Evropy, kde jsou skalnaté útesy bičovany přívaly slané vody.

Porto

Věčně "druhé" město Portugalska se rozkládá v údolí řeky Douro, kde se dá tramvají dojet až k moři a odkud pochází portské víno. Na dovolené v Portu stojí za vidění most od Eiffela a Muzeum portského vína. V dnešní době patří Porto spolu s Lisabonem a oblastí Algarve k nejoblíbenějším místům pro dovolenou v Portugalsku.

Algarve

Toto donedávna poněkud opomíjené místo na samém konci Portugalska, které okouzluje krásou bizarních zálivů a nádherných pláží se zlatavým pískem, si zaslouží vaši pozornost. Vždyť ne každý může říct, že se ponořil do vln Atlantského oceánu, okusil pravé portské, lovil žraloka nebo na vlastní oči viděl korkovník. Na dovolenou v Algarve lze vyrazit kdykoliv v roce, v létě s plavkami, v zimě s golfovými holemi. Budete okouzleni malebnými vesničkami s maurskou architekturou nebo městem Lagos spojeným se slavnou historií zámořských objevů.

Dovolená v Portugalsku plná lahůdek

Co k dovolené v Portugalsku bezesporu patří? Samozřejmě dobré jídlo a pití. Kdo nepřijede z dovolené alespoň o dvě kila těžší, jakoby na dovolené v Portugalsku ani nebyl. Určitě doporučujeme ochutnávat místní kuchyni, budete velmi mile překvapeni.

Věděli jste, že:

  • o portugalské lidové hudbě a poezii fado se říká: „Portugalsko zpívá, když má chuť plakat“? Pokud navštívíte Portugalsko, určitě stojí za to si tuto melancholickou melodii poslechnout.
  • mys Cabo da Roca je nejzápadnější výběžek evropské pevniny? U skalnatých útesů bičovanými přívaly slané vody zažijete téměř filmovou romantiku.
  • v Portu, městě, odkud pochází portské víno, stojí most od Eiffela?
  • v oblasti Algarve můžete lovit žraloky?

Plánujete dovolenou v Portugalsku pár týdnů nebo i dnů dopředu? Nepřehlédněte naše nabídky last minute

Vybírejte z výhodných nabídek na pevninu i portugalské ostrovy

Mapa - Portugalsko


Nejlépe hodnocené hotely - Portugalsko