Limnos

Limnos je turistikou téměř neposkvrněný ostrov nabízející mnoho možností ke strávení klidné dovolené. Pobřeží lemuje více než stovka písčitých pláží s čistou průzračnou vodou, která téměř nemá konkurenci. Pokud chcete poznat nedotčené místo Řecka, pak je pro vás Limnos tou nejlepší volbou.

Poznejte kouzelnou krajinu panenského ostrova

Ostrov Limnos je osmým největším řeckým ostrovem leží v severo-východním cípu Egejského moře. Počet obyvatel lehce přesahuje 18 tisíc. Ostrov zahrnuje asi 35 vesnic a měst. Hlavním městem a současně důležitým obchodním centrem je Myrina s 3400 obyvateli, také známá pod jmény Hora či Kastro. Další významná města jsou Moudros, Atsiki a Koutali. Na 259 km se rozkládá bohatě členěné pobřeží, plné nádherných zálivů a mysů, na druhé straně i dvou rozlehlých propastí. Severozápad ostrova je hornatý, směrem na východ kopců ubývá a nastupují roviny. Nejvyšším bodem ostrova je Skopia (Vigla), která dosahuje 470 m.

Limnos: tradiční vesničky, malebné kostelíčky i dochované katakomby

Limnos se vyznačuje středomořským klimatem s mírnými zimami a horkým slunným létem. Svým tvarem ostrov připomíná čtyřúhelník. Na východě téměř sousedí s poloostrovem Malá Asie a ostrovy Imbros a Tenedos, které jsou součástí Turecka. Nejbližším bodem k řecké pevnině je tzv. „třetí noha“ ostrova Chalkidiki a poloostrov Mount Athos. Již starověký řecký básník a filozof Sofokles řekl : „Athos zastiňuje záda našich limnijských krav“. Za jasného slunného počasí je velmi dobrá viditelnost z východního a severního cípu ostrova.

Destinace Limnos