Vyberte zemi
13.05–12.07.2021

Rady na cestu ostrov Mykonos

Popis oblasti

Malý ostrůvek Mykonos – s rozlohou 82 km2 je díky svému kosmopolitnímu prostředí znám nejen v Evropě, ale doslova v celém světě. Jeho věhlas dnes zastiňuje ostatní ostrovy Kykladského souostroví, i když v minulosti tomu bylo právě naopak. O historii Mykonu se ví velice málo, v dějinách Řecka nehrál výraznější roli. Přesto tu jsou historické pamětihodnosti jako například zbytky benátské pevnosti Kastro. Zahraniční návštěvníky dnes přitahuje na ostrov zvláštní a zcela výjimečná atmosféra. Proslulé je zejména stejnojmenné hlavní město s přístavní čtvrtí Malé Benátky, která se stala motivem nesčetných uměleckých děl. Křivolaké, kameny dlážděné uličky jsou lemovány mnoha obchody, butiky, tavernami a kavárnami, ale i bary a cukrárnami. Podivuhodný ráz ostrova a hlavního města dokreslují pravoslavné kostelíky a oslnivě bílé domky s modrými okenicemi. Na ostrově je velmi dobře organizovaná místní autobusová doprava a hustá síť půjčoven motorek a automobilů. Pravidelné lodní spojení má Mykonos s Pireem, Rafinou a okolními ostrovy.

Proč je dobré navštívit Mykonos

Má skutečně krásné pláže a moře tak modré, že se tají dech. Přes den můžete relaxovat na plážích, večer se procházet v úzkých uličkách hlavního města a pak se po celou noc bavit. A navíc jen z Mykonu se můžete dostat na ostrov Délos, s obrovským archeologickým areálem, mozaikami a známou Lví terasou.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Mykonos je asi 1651 Doprava: Letecky do Athén s přestupem na místní linku Athény-Mykonos. Průměrná doba letu je 2 hodiny do Athén a asi 20 minut na Mykonos Na ostrově je velmi dobře organizovaná místní autobusová doprava a hustá síť půjčoven motorek a automobilů. Pravidelné lodní spojení má Mykonos s Pireem, Rafinou a okolními ostrovy.