Santorini

Santorini: souostroví jako stvořené z perel náhrdelníku

Souostroví Santorini má velice zajímavý původ. Kdysi se jednalo o jeden sopečný ostrov, který byl však po výbuchu rozmetán na menší části, uprostřed nichž vznikla laguna. Sopečný původ tak můžete pozorovat během své dovolené na každém kroku. Zdejší krajina je velice romantická, a proto se Santorini stává velmi často cílem novomanželů na líbánkách. Objevujte s námi kouzelné řecké ostrovy i vy.

Navštivte s námi Santorini, které je prostě nejkrásnější

Na Santorini dosud není rozvinuta takzvaná masová turistika. Hotely a penziony jsou spíše menší a plně zapadají do neobvyklého charakteru souostroví. Na východní straně jsou rozlehlé pláže s lávovým pískem, díky kterému je tu nejprůzračnější voda v celém Řecku. Ty nejpůsobivější pohlednice z Řecka s jiskřivě svítivými bílými fasádami a modrými kopulovitými střechami, s azurovým mořem a romantickým západem slunce pocházejí vždy ze Santorini. Vydejte se na dovolenou na místo, které mělo už v dávné historii jméno Kallisti, nebo-li „nejkrásnější".

Jen 2,5 hodiny vás dělí od dovolené u moře

Vzdušná vzdálenost Praha - Santorini 2150 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 40 minut. Ostrov má dobře organizovanou autobusovou dopravu, která spojuje všechna letoviska s hlavním městem.