Skopelos

Krása pláží, tradiční duch Řecka a nedotčená příroda přilákala na Skopelos nejen turisty hledající ostrov, který si zachoval svou kulturu, tradiční přístup k životu a romantiku malých osamocených zátok, ale také filmaře natáčející muzikálový film Mamma Mia. Vydejte se i vy po stopách svých oblíbených postav a zažijte pravou řeckou romantiku.

Na Skopelu vládne klidná a romantická atmosféra

Ostrov je známý především svými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a příjemně ospalou atmosférou lákající ke strávení pohodové dovolené. Borovicemi porostlé stráně zde sestupují do moře a oči vám dočista přecházejí z nekonečných odstínů svěží zelené barvy v kombinaci s tyrkysovou barvou moře. Skopelos je větší než ostrov Skiathos, ale je méně turisticky vytížený. Proto si zachoval místy nedotčenou přírodu, což je patrné na první pohled. Severovýchodní pobřeží ostrova je strmé a tvoří ho většinou skalnaté útesy. Jihovýchodní pobřeží má o poznání mírnější profil.

Skopelos, to jsou romantické vesničky, nesčetné kostelíky a kaple

Skopelos je vyhledávaným místem i pro jeho 67 km dlouhé pobřeží, ozdobené náhrdelníkem hlubokých zálivů. Hlavním městem je Skopelos, ve kterém se nachází malebný přístav s labyrintem úzkých kamenných uliček, které vás zavedou přímo ke staré pevnosti. Na ostrově najdete řadu taveren a barů, ale zároveň zde nepotkáte davy mládeže. Během pobytu se můžete také vydat na některý z výletů po ostrově nebo lodí. Velmi oblíbený je také výlet na sousední ostrov Alonissos, který se stal díky své panenské přírodě oblíbeným výletním místem. Mezi nejkrásnější pláže na ostrově patří písečná pláž Milia, která je 2 km dlouhá a leží 21 km od hlavního města, dále pak pláž Limnonari, na které vládne naprosté bezvětří.