Vyberte zemi
18.05–17.07.2021

Naši klienti radí: co vidět a zažít na Thassu

Nechte se inspirovat zážitky našich klientů, kteří již navštívili ostrov Thassos a prožijte svoji dovolenou co nejzajímavěji.

Poznejte všechny krásy ostrova

"Ostrov Thassos je nazýván zeleným klenotem Egejského moře díky svým věčně zeleným lesům a bohaté přírodě. Z pevninského Kavala se dá na ostrov dostat trajektem každou hodinu. Vylodíte se v hlavním městě se stejnojmenným názvem Thassos. Na Thassu můžete navštívít antické divadlo, agoru a zbytky akropole. Uprostřed ostrova se tyčí jeho nejvyšší hora Ypsarion se svými 1204 m. Ostrov má díky svojí poloze velmi příjemné ovzduší. Není tu tak horko jako na jiných místech Řecka, takže se tu daří typickým černým olivám i vynikajícímu vínu. Jméno ostrova pochází od lesů - Dasos, ve starověku se proslavil i svým nerostným bohatstvím. Zdejší bílý mramor sloužil jako stavební materiál pro stavbu nejednoho antického chrámu. Dodnes se tu těží i zlato, stříbro a polodrahokamy."

Autor: Michal Havlásek, věk 26 let, navštíveno 08/2009

Thassos
Pláž Skala Rachoni na strově Thassos, autor snímku: B. Oškerová 

Prohlédněte si antické památky v Limenas

"Letos v cervnu jsme navstivili ostrov Thassos,bydleli jsme v hlavnim meste Limenas v malem hotylku Filia a byli jsme nadseni!"

Autor: Jindřiška Berglová, navštíveno 08/2009

Autor videa: Jiří Hrdina


Pojeďte s námi na Thassos!

Nejenom antické památky, ale také krásná krajina, pláže, průzračné moře a pohostinnost místních obyvatel vás čekají na dovolené na Thassu.

Mohlo by vás zajímat