800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu na Réunion

od 39 780 Kč za
Rady na cestu na Réunion

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Saint-Denis

720000

18:0 h

francouzština

EURO

2512km2

Doklady a víza

Pro vstup na Réunion platí stejné podmínky jako pro vstup na území Francie. Občanům ČR postačí cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Turistické oblasti jsou bezpečné, ani ve večerních hodinách není nutno se ničeho obávat. Přesto se doporučuje dodržovat obecné zásady bezpečnosti, nenechávat zavazadla a cenné věci bez dozoru, po setmění se vyhýbat neosvětleným uličkám.

Povinné očkování není, v případě cest do přírody se doporučuje nechat očkovat proti žloutence typu A + B, břišnímu tyfu a žluté zimnici.

Zajímavosti

Národní park ostrova Réunion

V roce 2010 přibyl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO Národní park ostrova Réunion. Park zahrnuje subtropické lesy, tropické deštné pralesy a pozoruhodné ekosystémy. Ochraňuje krásnou krajinu sopečných údolí a vodopádů a na 230 endemických druhů, z nichž polovina je ohrožena. Oblast parku zahrnuje 40% území ostrova Réunion.

Saint-Denis

Saint-Denis, hlavní město ostrova Réunion, obklopují nádherné hory. K vidění jsou zde krásné budovy z poloviny 19. století, místní radnice, Cathédrale Saint-Sauveur de Saint Denis a kostel Notre Dame de la Délivrance, kde se nachází pomník věnovaný vojákům bránícím ostrov před Brity. Zajímavým místem jsou muzea Natural History Museum a Léon Dierx či galerie výtvarného umění se sbírkou obrazů francouzských impresionistů.

Sopečná údolí

Největší atrakcí a zvláštností ostrova jsou “kary”, velká sopečná údolí obklopená horami, která vytváří přírodní amfiteátr. K těm nejkrásnějším patří pravděpodobně Salazie, s nádhernými vodopády. Častým cílem turistů jsou také sopky. Kromě vyhaslé sopky Piton des Neotes, se jako zajímavější jeví Piton de la Fournaise, jedna z nejaktivnějších sopek na světě. Naposledy vychrlila magma v roce 2007. Díky její časté aktivitě však nedochází k přesycení magmatem a silným erupcím. K vrcholu lze vystoupat několika trasami. Ta nejdelší měří 13 km, cestou je možno spatřit vulkanické jeskyně i činné krátery. Pohodlnější způsob zhlédnutí sopky nabízí lety vrtulníkem nad krátery.

Réunion - vybrané hotely

HOTEL LUX ILE DE LA RÉUNION

HOTEL LUX ILE DE LA RÉUNION

Réunion, Saint-Denis, Saint Gilles

Cena od: 50 380 Kč

Pro skupinu:

HOTEL LE RECIF

HOTEL LE RECIF

Réunion, Saint-Denis, Saint Gilles

Cena od: 42 590 Kč

Pro skupinu:

HOTEL ALAMANDA

HOTEL ALAMANDA

Réunion, Saint-Denis, Saint Gilles

Cena od: 39 780 Kč

Pro skupinu:

PALM HOTEL & SPA

PALM HOTEL & SPA

Réunion, Saint-Denis, Grande Anse

Cena od: 54 780 Kč

Pro skupinu:

×