800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Rumunska

od 8 091 Kč za
Rady na cestu do Rumunska

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Bukurešť

19 599 506

1:50 h

rumunština, regionálně maďarština a němčina

rumunský leu (RON)

238 391 km²

Kam v Rumunsku?

Rumunská riviéra

Rumunská riviéra na pobřeží Černého moře se po letech opomíjení znovu stává oblíbenou evropskou destinací. Letoviska jako Mamaia se sedm kilometrů dlouhou písečnou pláží, elegantní Neptun nebo středisko Eforie Nord nemohou konkurovat letoviskům Turecka či Řecka, přesto radíme, vyzkoušejte. Zažijete autentickou atmosféru. Bezmála 300 km písečných pláží ukrývá také vyhlášené univerzitní městečko Konstance nebo rybářská oblast Vama Veche.

Rumunské hory

Rumunsko je jedinečným tipem pro milovníky turistiky i cyklisty. A tak neváhejte, vyražte do rumunských hor a užijte si zatím nejopuštěnějšími pohořími Evropy. Bez davů turistů se můžete kochat fascinující krajinou jezer v pohoří Rezezat, vydat se na výlet do ledovcové jeskyně Focul Viu v pohoří Apuseni nebo prozkoumat nejkrásnější a nejnavštěvovanější hory Fagaraš, kde si užijete nezapomenutelné scenérie skal, soutěsek a jezer.

Rumunské kláštery

Kláštery, chrámy a kostely představují opravdové architektonické klenoty Rumunska. Byly budovány po tisíciletí, zahrnují mix architektonických stylů a jejich půvab umocňují nádherné přírodní scenérie, v nichž se nachází. Za skutečnou perlu jsou považovány kláštery jižní Bukoviny. Hned několika nej se pyšní klášter Neamt, nejstarší klášter Moldavska a největší mužský klášter Rumunska. Byl založen ve 12. století a stal se hlavním centrem pravoslavné kultury. Mohutností svých kamenných zdí připomíná pevnost.

Rumunsko - vybrané hotely

Rumunsko - za perlami Transylvánie, Bukurešť

Rumunsko - za perlami Transylvánie, Bukurešť

Rumunsko

Cena od: 8 091 Kč

Pro skupinu:

Velký okruh Rumunskem

Velký okruh Rumunskem

Rumunsko

Cena od: 24 291 Kč

Pro skupinu:

×