800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVysoké Tatry

  • 7denní zájezd s turistikou a denním přejezdem

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

Odjezd ráno. Přejezd na Slovensko, průjezd údolím Váhu pod zříceninou hradu Strečno. Zastávka v dřevěné osadě Vlkolínec, která je zapsaná do světového kulturního dědictví UNESCO. Dokonale zachovalé objekty lidové architektury v malebném prostředí Velké Fatry jsou stále obývány. Odjezd podél přehrady Liptovská Mara do Vysokých Tater. Ubytování v hotelu Toliar na Štrbském Plese (1355 m n.m.), hotel je v centru klimatických lázní jen 50 metrů od stanice Tatranské elektrické železnice (TEŽ) a 150 metrů od stejnojmenného horského plesa. Volné chvíle je možno využívat k procházkám po břehu s krásnými výhledy na horské velikány. V ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunami a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den

Snídaně. Odchod od Štrbského plesa po červené značce na Popradské pleso. Při výstupu pěkné zpětné pohledy na Štrbské pleso. Při sestupu k Popradskému plesu se otevírají krásné výhledy do Zlomiskové a Mengusovské doliny. Od Popradského plesa (1495 m n.m.) uprostřed hor je fascinující výhled na serpentiny šplhající na Ostrvu s převýšením 500 metrů. Po procházce okolo plesa návštěva symbolického cintorínu s malou kapličkou. Na žulových blocích jsou umístěny pamětní tabule na horolezce, kteří zahynuli v Tatrách. Po odpočinku u kávy na terase horského hotelu u Popradského plesa návrat ke Štrbskému plesu a procházkový okruh okolo jezera s výhledy na vrcholy Kriváň, Solisko a Patria. Návrat do hotelu. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Tatranskou elektrickou železnicí (TEŽ) odjezd do Starého Smokovce. Přechod k pozemní lanovce a výjezd na Hrebienok (1285 m n.m.). Nahoře se poprvé otevře pohled na vrchol Lomnického štítu. Krátký sestup k Bílikově chatě, při sestupu pěkné pohledy na Lomnický štít. Po zelené značce okolo nádherných Studenovodských vodopádů. Dále po Tatranské magistrále kolem Obrovského vodopádu až k Zamkovského chatě. Při výstupu krásný pohled do Velké Studené doliny a na Slavkovský štít. Od Zamkovského chaty dále po Tatranské magistrále. Z Lomnické vyhlídky se opět otevřou krásné pohledy do Velké a Malé Studené doliny, na Slavkovský štít a do spišského předhůří Tater. Cesta pokračuje ve svahu až na Skalnaté pleso (1751 m n.m.). Zde přímo pod mohutným Lomnickým štítem jsou stanice lanovek, hvězdárna, hotel s restaurací a výchozí body zimních sjezdovek. Pohled na mohutný Lomnický štít je uchvacující. Možnost výjezdu sedačkovou lanovkou do Lomnického sedla (2190 m n.m.) s krásným pohledem do Malé Studené doliny. Po návratu sjezd gondolovou lanovkou do Tatranské Lomnice a odjezd Tatranskou elektrickou železnicí na Štrbské Pleso do hotelu. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd autobusem přes malebnou krajinu Spišské Magury do Červeného Kláštora v Pieninách. Cestou krásný pohled na vrcholy Belianských Tater. Ve vápencových Pieninách vyhloubila řeka Dunajec hluboký meandrovitý kaňon. Atraktivní plavba na tradičních pltích tímto kaňonem až do Lesnice. Návrat zpět do Červeného Kláštora po turistické cestě na břehu řeky poskytuje vynikající fotografické momenty kaňonu a pltí na řece. Po plavbě a turistice přijde vhod tradiční Salašnický tanier v penzionu Pltník na břehu Dunajce. Po posezení prohlídka starobylého kláštera, který dal obci jméno. Odjezd přes Spišskou Maguru do hotelu na Štrbské Pleso. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd autobusem přes Starý Smokovec a Tatranskou Lomnici do Bielej vody. Pozvolný výstup po pohodlné cestě nádhernými lesy Doliny Kežmarskej Bielej vody. Za Šalviovým pramenem potom Dolinou Zeleného plesa až k Zelenému plesu (1545 m n.m.) na dně romantické horské kotliny. Jižně od plesa se vypíná nejvyšší skalní stěna Vysokých Tater – 900 metrů vysoká severní stěna Malého Kežmarského štítu. Na břehu plesa je Chata pri Zelenom plese s možností občerstvení. Přechod k Velkému Bielemu plesu (1615 m n.m.) přímo pod Predným Kopským sedlom. Sestup do Doliny Kežmarskej Bielej vody a návrat k autobusu na parkovišti Biela voda. Odjezd do hotelu na Štrbské Pleso. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

6. den

Snídaně. Odchod od Štrbského plesa do Mlynické doliny po žluté značce. Vlevo se míjí sedačková lanovka k Chatě pod Soliskem. Po průchodu lesem přijde pásmo kosodřeviny s osamělými staletými borovicemi limba. Celé to rámují vpravo vrchol Patria a vlevo Štrbské Solisko, mimořádná pastva pro oči. Po další cestě Mlynickou dolinou se dojde k vodopádu Skok (1801 m n.m.), který padá z výšky 25 metrů a patří mezi nejkrásnější a nejmohutnější v Tatrách. Po odpočinku a návratu Mlynickou dolinou možno vyjet na kávu a vyhlídku sedačkovou lanovkou k Chatě pod Soliskom nebo si posedět na břehu Štrbského plesa. Večer odjezd do ČR.

7. den

Návrat ráno.

Možnosti ubytování

Počasí

Banskobystrický kraj

20°C Skoro jasno

Bratislavský kraj

20°C Skoro jasno

Košický kraj

19°C Jasno

Nitranský kraj

19°C Skoro jasno

Prešovský kraj

19°C Jasno

Trenčínský kraj

19°C Polojasno

Trnavský kraj

19°C Polojasno

Žilinský kraj

17°C Polojasno