Costa de la Luz: pobřeží nejkrásnějších pláží v Evropě

Costa de la Luz je zachovalé a divoké pobřeží s dlouhými písečnými plážemi ležící ve španělské oblasti Andalusie. Rozkládá se mezi Cádizem a Tarifou a je dlouhé 90 km. Každé léto bývá v okolí těchto krásných pláží mnoho příležitostí k relaxaci i zábavě.

Dovolená na Costa de la Luz kdykoliv v roce

Costa de la Luz se dělí na východní část - od Gibraltarské skály až po město Cádiz - a západní část - od řeky Guadalquivir na západ až po hranici s Portugalskem. Oblast je charakteristická kilometry dlouhých a širokých písečných pláží, které jsou pokládány za nejkrásnější v Evropě. V červenci a srpnu se ulice Costa de la Luz zaplní obyvateli z Andalusie, kteří sem vnesou příjemnou atmosféru bujarých fiest.

Poznejte přírodní i architektonické krásy Andaluzie

Další přírodní atrakcí v blízkosti Costa de la Luz je jeden z největších národních parků Španělska – Doñana, který je domovem nejrůznějších druhů ptáků, z nichž mnozí jsou chránění. Jelikož je Andalusie jednou z nejteplejších oblastí Evropy, zima v této části Španělska v podstatě neexistuje. 3 tisíce hodin slunečního svitu ročně tak přivádí na Costa de la Luz návštěvníky v průběhu celého roku. Milovníci historie a poznávání tak mají v chladnějších měsících ideální podmínky pro návštěvu známých měst jako je Sevilla, Cádiz, Huelva nebo slavného Gilbraltaru.

Mapa - Costa de La Luz

Nejlépe hodnocené hotely - Costa de La Luz