Hledání
Destinace
Vyberte zemi
Termín
30.04–30.10.2020
Počet osob

Ostrov Formentera: Karibik uprostřed Středozemního moře

Bohužel jsme nenašli žádný odpovídající zájezd. Upravte, prosím, parametry hledání.

Placeholder

Jižně od ostrova Ibiza, oddělený pouze mořskou úžinou, se nachází ostrov Formentera, nazývaný též „Karibik Středomoří. Díky své poloze i atmosféře je ostrov místem pohody a klidu, přímo předurčený pro krásně strávenou dovolenou.

Kouzelný ostrov jako vystřižený z plakátů

Formenteru tvoří centrální planina propojující dva poloostrovy. Celková délka ostrova je asi 18 km a nejvyšší bod, vrchol La Mola, leží ve výšce pouhých 192 m n. m. Na ostrově se nachází omezený počet rekreačních zařízení. Turistickými centry jsou město Sant Francesco Xavier a letovisko Els Pujols. Nečekejte zde však velkolepý a bujarý společenský život, jako je tomu na sousední Ibize. Naopak ten, kdo má rád klidnější ráz dovolené, si na Formenteře přijde na své.

Na Formenteru v plavkách i na kole

Pobřeží ostrova tvoří skalnaté útesy a rovněž překrásné písčité pláže, mezi kterými vyniká několikakilometrová pláž Playa Migjorn. Kromě koupání a vodních sportů je na ostrově oblíbená i cykloturistika. Mezi sousední Ibizou a Formenterou je pravidelné lodní spojení, které je však jedinou možností, jak se na ostrov dostat. Díky této zdánlivé nevýhodě je však Formentera chráněna před masovým přílivem turistů a zachovává si svůj poklidný ráz.

Destinace na Formentera (Španělsko)