Madrid a okolí

Madrid: centrum kultury, vzdělanosti a celé země

Centrum španělského království je nejvýše položeným hlavním městem v Evropě, které se rozkládá mezi Ústředním pohořím a řekou Tajo. Užijte si dovolenou v Madridu v obklopení historie a noblesy v srdci Španělska, ať už vás láká poznávací zájezd nebo romantický prodloužený víkend.

Křížem krážem historií hlavního města Španělska

Při svých toulkách během pobytu v Madridu si prohlédněte staré město s Hlavním náměstím a řadou romantických věží a památných kostelů. Navštivte Královský palác z 18. století, a poté si odpočiňte v některém z četných a rozlehlých parků, z nichž nejzajímavější je park Dobrého oddechu s pomníky španělských králů, Velkým jezerem, Velazquezovým a Křišťálovým palácem. Nevynechejte ani jednu z prvních obrazáren světa Museo del Prado, Americké muzeum nebo tradiční nedělní corridu. Toto je jen krátký výčet toho nejlepšího, co můžete na dovolené v Madridu vidět.

Do Madridu za památkami, zábavou i fotbalem nejen na víkend

Je spousta možností, jak si užít hlavní město Španělska. Vybírat můžete z nabídky prodloužených víkendů v Madridu i z poznávacích zájezdů křižujících Španělsko historickými místy a nejkrásnějšími kraji. Kromě památek nabízí Madrid také bohatý kulturní a noční život. Vydejte se na představení pravého flamenca nebo do nákupních ulic. Milovníci fotbalu si jistě nenechají ujít utkání slavného klubu Real Madrid.

Destinace Madrid a okolí